Sokół Aleksandrów Łódzki solidarny z Ukrainą

Sokół Aleksandrów Łódzki wspiera mieszkańców Ukrainy. W barwach naszego klubu występuje Maks Dubenkov, który przeżywa ciężkie chwile. Dzieci z Ukrainy mogą bezpłatnie trenować w Sokole.

To, co wydarzyło się w ostatnim czasie u naszych wschodnich sąsiadów, jest wielką tragedią. W pobliżu naszego kraju toczy się wojna, umierają niewinni ludzie w tym dzieci. Sokół Aleksandrów Łódzki na terenie gminy zapoczątkuje akcje: “Nigdy więcej wojny”.

W naszej drużynie występuje piłkarz z Ukrainy Maks Dubenkov. Wiemy, że jego rodzina przebywa w rodzinnym mieście. Maks gra w naszym klubie i potrzebuje teraz naszego wsparcia. Rozpoczynamy akcję “Nigdy więcej wojny”. Przed meczem z Pelikanem Łowicz wszyscy zawodnicy zrobią sobie zdjęcie z banerem symbolizującym wsparcie dla Ukrainy. Następnie zostanie on przekazany do innych klubów z terenu gminy. Zachęcamy również, aby inne kluby trzecioligowe w podobny sposób wspierały naszych sąsiadów. To symboliczny gest – powiedział Dariusz Szulc, prezes Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Do Aleksandrowa dotarły już pierwsi Ukraińcy, którzy zamieszkają na terenie gminy. Dla ich dzieci Sokół jest w trakcie przygotowania oferty sportowej.

Dzieci z Ukrainy będą mogły trenować w naszym klubie bezpłatnie. Chcemy im pomóc spędzać aktywnie czas. Taki drobny gest być może wpłynie na lepsze samopoczucie. Nie ukrywamy, że każda pomoc jest potrzebna – zaznacza Krzysztof Szabela, trener koordynator grup młodzieżowych.

W piątek o godz. 10:00 Sokół Aleksandrów rocznik 2005 rozegra symboliczne spotkanie z Międzynarodową Szkołą Mistrzostwa Sportowego z Łodzi. W drużynie naszych przeciwników występują zawodnicy m.in. z Ukrainy.

Aleksandrowskie Forum Społeczne uruchomiło zbiórkę publiczną, dzięki której można finansowo wesprzeć akcję pomocy uchodźcom z Ukrainy. Wpłat można dokonywać na konto Stowarzyszenia Aleksandrowskie Forum Społeczne — nr konta: 67 8780 0007 0114 8224 1002 0001, tytułem: „pomoc dla uchodźców”. Za zgromadzone fundusze zakupione zostaną najpotrzebniejsze rzeczy, w tym: żywność, środki higieniczne czy leki.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *