Sokół Aleksandrów i Victoria Rąbień rozpoczynają współpracę

Sokół Aleksandrów Łódzki rozpoczął współpracę z Victorią Rąbień. Ma polegać przede wszystkim na rozwoju młodych piłkarzy.

Nie od dziś wiadomo, że dwa kluby z Gminy Aleksandrów Łódzki stworzyły szkółki piłkarskie dla młodych adeptów futbolu. Victoria Rąbień ma również drużynę seniorską, która w nowym sezonie zagra w klasie okręgowej. Kluby w najbliższym czasie będą współpracować.

Dzieci kończące grę w Victorii Rąbień nie będą musiały szukać klubu poza naszą gminą, tylko będą mogły kontynuować grę w piłkę nożną w Sokole Aleksandrów. Również Victoria będzie korzystać z naszych zawodników. Jesteśmy obecnie na opracowaniu szczegółów – informuje Dariusz Szulc, prezes T.S. “Sokół” Aleksandrów Łódzki.

Współpraca Victorii z Sokołem ma dotyczyć przede wszystkim młodzieży. Doszliśmy do porozumienia w sprawie przechodzenia zawodników z klubu do klubu do 12 roku życia oraz kontynuacji rozwoju piłkarskiego młodych zawodników w starszych kategoriach wiekowych. Kluby są cały czas w kontakcie, na bieżąco monitorują swoje grupy młodzieżowe – zaznacza Łukasz Wijata, trener i prezes Victorii Rąbień.

Współpraca pomiędzy klubami jest bardzo ważna. Sokół i Victoria działają na rzecz rozwoju sportu w gminie Aleksandrów Łódzki. Porozumienie znacznie ułatwi rozwój i szkolenie młodych piłkarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *