Sokół Aleksandrów gra z GKS Wikielec. Kliknij i oglądaj!

W sobotę o godz. 13:00 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka Sokół Aleksandrów zmierzy się z GKS Wikielec. Mecz można również zobaczyć w Sokół TV.

To będzie spotkanie dwóch drużyn walczących o utrzymanie w III lidze. Oba zespoły dokonały transferów, które mają zagwarantować pozostanie w rozgrywkach. Wszystko jednak zweryfikuje boisko. Sokół jest już po dwóch wiosennych meczach. Wygrał u siebie z Pelikanem Łowicz 2:1 i przegrał na wyjeździe z ŁKS II Łódź 1:2. GKS na razie zagrał tylko raz, remisując bezbramkowo na własnym boisku z Ursusem Warszawa.

Nasz sobotni rywal ma trzy punkty przewagi i znajduje się na 16. miejscu w tabeli z 20. punktami. Sokół jest na miejscu numer 18, mając na koncie 17. pkt.

Historia rywalizacji dwóch wspomnianych drużyn jest bardzo krótka i na korzyść Sokoła. W tym sezonie zremisowaliśmy na wyjeździe 2:2. Byliśmy bliscy zwycięstwa, jednak nie udało się wykorzystać karnego w 77. minucie. W sezonie 20/21 Sokół wygrał u siebie 3:1, na wyjeździe zremisował 1:1. Sezon wcześniej GKS awansował z IV ligi warmińsko-mazurskiej.

Warto zaznaczyć, że GKS dokonał transferów. Gwiazdami drużyny są niewątpliwie znani w naszym województwie piłkarze – Rafał Kujawa, m.in. były piłkarz ŁKS. Do zespołu dołączył także niezwykle doświadczony również z występów w ekstraklasie Eduards Visnakovs. Piłkarz grał m.in. w Widzewie Łódź.

JAK WEJŚĆ NA MECZ?

Kibice, którzy mają zamiar pojawić się na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka i zobaczyć mecz, będą wpuszczani bramą od ul. Mickiewicza. Jednorazowy bilet wstępu kosztuje 12 zł. Kobiety i dzieci do lat 15 mają wstęp wolny.

CZY MECZ BĘDZIE W SOKÓŁ TV?

Sobotnie starcie Sokoła Aleksandrów można obejrzeć w Sokół TV. Link do transmisji zostanie opublikowany na kilkanaście minut przed meczem na oficjalnej stronie facebookowej Sokoła Aleksandrów. Możesz również uruchomić mecz poniżej!