“Sokół Aleksandrów ceni sobie historię”

Ruszyła kampania związana z historią piłki nożnej w Aleksandrowie Łódzkim. Wielu z Was poznało dobrze już Towarzystwo Sportowe “Sokół” Aleksandrów Łódzki, natomiast nie każdy pamięta, że pierwszym klubem, który zagrał w III lidze był Włókniarz Aleksandrów. W czerwcu przypada 50. rocznica wywalczenia gry w tej klasie rozgrywkowej.

Nasza kampania ruszyła od reklamy pewnego przysmaku dla dorosłych, który nazywa się “Włókniarz” —> kliknij. Reklamowany jest przez byłych piłkarzy Włókniarza, którzy 30 lat temu grali w barwach Aleksandrowskiego Klubu Sportowego. 1 czerwca na własne oczy poznacie Państwo piękną historię. Wystarczy przyjść na mecz z Huraganem Morąg.

1 czerwca przed meczem poznamy na oczy piękną historię AKS Włókniarza Aleksandrów. Piłkarze, którzy 50 lat temu wywalczyli awans do III ligi zostaną odznaczeni przez burmistrza, nasz klub oraz MOSiR im. Włodzimierza Smolarka. Historia zatoczy koło, bowiem we Włókniarzu rozpoczynał karierę słynny Włodzimierz Smolarek, a teraz na stadionie noszącym Jego imię pojawią się na murawie byli zawodnicy tego klubu – zaznacza Paweł Kośla, prezes T.S. “Sokół” Aleksandrów Łódzki.

“Sokół Aleksandrów ceni sobie historię”, pod takim hasłem będziemy w ciągu najbliższego tygodnia przypominać Państwu zdjęcia związane z historią aleksandrowskiej piłki. Jeśli ktoś jest w posiadaniu historycznych zdjęć, z chęcią je opublikujemy wraz z opisem.

AKS Włókniarz Aleksandrów, ten, który wywalczył awans!

W górnym rzędzie od lewej: Władysław Rusek, Henryk Zamojski, Zdzisław Mańka, Ryszard Roźniakowski, Bogdan Różycki.

W dolnym rządzie od lewej: Bronisław Adamiak, Kazimierz Jasiak, Ryszard Smolarek, Daniel Szczubiałkiewicz, Piotr Zentera, Tadeusz Krupiński, Bogdan Zamojski.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *