Rozgrywki młodzieżowe zawieszone

Do 9 kwietnia zostały wstrzymane rozgrywki i treningi grup młodzieżowych oraz dziecięcych. Nie mogą grać i trenować seniorzy klasy okręgowej.

Teoretyczne do 9 kwietnia został wstrzymamy sport dzieci i młodzieży oraz w rozgrywkach i zajęciach sportowych nie mogą uczestniczyć seniorzy klasy okręgowej. Natomiast piłkarze III ligi rozegrają planowo sobotni mecz z Jagiellonią II Białystok. Na tym poziomie mogą toczyć się rozgrywki.

W związku ze zmianą obowiązujących przepisów Łódzki Związek Piłki Nożnej zawiesił rozgrywki młodzieżowe. Jest to efekt decyzji władz państwowych, które na okres od 27 marca do 9 kwietnia 2021 wprowadziły w całym kraju zaostrzone zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Najnowsze rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wyklucza kontynuowanie rozgrywek młodzieżowych. W związku z tym w okresie od 27 marca do 9 kwietnia 2021 na terenie województwa łódzkiego rywalizacja w ligach młodzieżowych będzie zawieszona – informuje Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Ta przymusowa przerwa ma przynieść efekt w postaci mniejszej ilości zakażeń COVID 19. Nie da się ukryć, że czas bez aktywności fizycznej jak bardzo ciężkim okresem dla sportowców.

Rozporządzenie: https://dziennikustaw.gov.pl/D2021000054601.pdf

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *