Rezerwy doczekały się pierwszej wiosennej wygranej

Drużyna Sokoła II Aleksandrów odniosła pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej, a rywalem był zespół Startu Brzeziny. Rezerwy zostały wzmocnione dziewięcioma piłkarzami pierwszej drużyny. Sokół II wygrał 2:1.

Początek zaczął się źle i od 2. minuty aleksandrowianie przegrywali 0-1. Jednak drużyna z Brzezin została zepchnięta do obrony i w pierwszej połowie tylko jeszcze raz zagroziła naszej bramce.

Moja drużyna przysłowiowo “biła głową w mur”, przeciwnik mądrze i skutecznie się bronił. Do przerwy wynik utrzymał się bez zmian. Po przerwie zespół Sokoła wyszedł zdecydowanie wyżej do przeciwnika, co przyniosło efekty. W 54. minucie po świetnej indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Kamila Osajdy bramkę na 1-1 zdobył Aleksander Ślęzak. Nasz zespół grał bardzo konsekwentnie i cierpliwie. Przyniosło to efekt w 67. minucie spotkania. Po bardzo dobrej akcji Głowińskiego, Sarafińskiego i Pecyny ten ostatni zagrał do Dawida Cempy i prowadziliśmy 2-1. Do końca spotkania mieliśmy kilka dobrych sytuacji – między innymi Kamil Osajda, Dawid Cempa czy Aleksander Ślęzak. W doliczonym czasie gry szanse na wyrównanie miał Start Brzeziny, jednak kapitalną interwencją popisał się Adam Posiewała i możemy do swojego dorobku dopisać 3 punkty. Warto coś powiedzieć o postawie zawodników z trzeciej ligi, gdyż bardzo często w wielu klubach jest tak, że przychodzą “odbębnić” spotkanie i wrócić do domu. Tutaj przez cały mecz było stuprocentowe zaangażowania wszystkich chłopaków, chęć wygranej oraz zaliczenia dobrego spotkania. Przez długi okres meczu drużynie nie szło, jednak przełamaliśmy niepowodzenie i z tego trzeba się cieszyć. Trzeba też powiedzieć, że zawodnicy z pierwszego zespołu mieli bardzo dobry wpływ i podejście do zawodników na co dzień grających w rezerwach. To cieszy, bo młodzi chłopcy mają od kogo się uczyć – zauważył Jakub Światłowski, szkoleniowiec rezerw Sokoła Aleksandrów.

Sokół Aleksandrów – Start Brzeziny 2:1
Bramki dla Sokoła: Aleksander Ślęzak (54′), Dawid Cempa (67′). Goście: 2. min.

Sokół: Posiewała – Majak (89′ Franczak) , Szymański , Trzmielak (46′ Bielak) , Głowiński – Sarafiński (90′ Wilanowski), Ślęzak , Pecyna, Broź (18′ Osajda) , Abramczyk (70′ Tomczak) – Cempa.