Remis w pierwszym sparingu

W pierwszym sparingu w ramach przygotowań do zbliżającego się sezonu, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki zremisowali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:1.

W dość spokojnym tempie rozpoczęło się środowe spotkanie na obiekcie MOSiR-u w Aleksandrowie Łódzkim. Żadna ze stron nie mogła zagrozić bramce rywala, a grupka kibiców na trybunach nie mogła doczekać się nawet celnego strzału. Lechia dłużej utrzymywała się przy piłce i próbowała głównie atakować skrzydłami, nic jednak z tego nie wyniknęło. Dopiero w 25. Minucie doczekaliśmy się groźniejszej sytuacji, lecz rzut rożny dla gości nie przyniósł zagrożenia.

Mijały kolejne minuty i coraz bliżej zdobycia bramki byli zawodnicy z Tomaszowa Mazowieckiego. W 35. i 37. minucie, podopieczni Bogdana Jóźwiaka przeprowadzili akcje lewym skrzydłem i dwukrotnie z piłką mijali się w polu karnym pomarańczowi. Udało im się jednak wyjść na prowadzenie tuż przed przerwą. W 44. Minucie, lewym skrzydłem urwał się Kamil Lewiński i pokonał Michała Brudnickiego. Chwilę później na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Przemysław Woźniczak, lecz był on zbyt słaby, aby zaskoczyć golkipera Lechii.

Druga połowa zapowiadała się na wiele ciekawszą już od pierwszych minut. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Michał Michałek, lecz został on zablokowany, a po chwili niecelne uderzenie oddał jeden z graczy Lechii. Pięć minut później zaś, Dominik Głowiński zacentrował z lewego skrzydła, futbolówkę do środka strącił Jakub Rogalski, a Kamil Żylski, tyłem do bramki minimalnie przestrzelił.

Na kolejną groźniejszą sytuację trzeba było czekać do 65. minuty. Na uderzenie ze znacznej odległości zdecydował się Damian Pawlak, piłka nieznacznie minęła jednak słupek bramki Lechii. Trzy minuty później, potężną bombą z lewej nogi Michałka „znokautowany” został bramkarz gości. Nadal jednak to Lechia prowadziła. Po chwili okazję miał jeszcze Damian Bierżyński, lecz podszedł pod piłkę i niecelnie uderzył głową.

Ataki Sokoła w końcu przerodziły się na zdobycz bramkową. Po rozegraniu rzutu rożnego, piłka powędrowała przed pole karne do Łukasza Marciniaka, ten zabrał się z nią i po chwili doprowadził do wyrównania. Radość gospodarzy mogła nie trwać jednak długo. Minutę później, stuprocentową okazję zmarnował Adam Patora, mając pustą bramkę uderzył obok słupka.

Końcówka spotkania nie przyniosła już za wielu okazji do zdobycia bramki po obu stronach.  Najlepszą zmarnował Żylski, który dostał dobre prostopadłe podanie, lecz nie zdecydował się minąć bramkarza i po chwili akcja zwolniła tempo i nie przełożyła się na zdobycz bramkową. Mecz zakończył się się zatem remisem 1:1. Kolejny sparing zielono-biali rozegrają już w sobotę o godzinie 11:00. Rywalem podopiecznych Piotra Kupki będzie Unia Skierniewice.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:1 (0:1)

0:1 – Kamil Lewiński (44’)
1:1 – Łukasz Marciniak (72’)

Skład Sokoła: Brudnicki – Zawodnik testowany, Ślęzak (46’ Pawlak), Woźniczak (46’ Bierżyński), Szarpak (46’ Głowiński)– Kobiera (46’ Marciniak), Knera (75′ Pecyna) – Kadłubiak (46’ Rogalski), Pecyna (46’ Michałek), Porochnicki (63’ Szarpak) – Pietrasiak (46’ Żylski)