Remis Sokoła w Kaliszu. Zobacz bramki

Sokół Konsport Aleksandrów w piątym meczu kontrolnym zremisował 1:1 z KKS 1925 Kalisz. Przeciwnik w obecnym sezonie rozgrywkowym również gra na poziomie III ligi. Występuje w grupie drugiej i walczy o awans, tracąc do lidera tylko jeden punkt. Gra z równorzędnym rywalem wyszła podopiecznym trenera Sławomira Majaka na dobre.

Po czterech meczach sparingowych z niżej notowanymi rywalami, grającymi na co dzień w IV lidze, przyszedł czas, by sprawdzić dyspozycję na tle równorzędnego przeciwnika. KKS 1925 Kalisz jest na trzecim miejscu III ligi gr. drugiej i traci tylko jeden punkt do lidera. Zarówno Sokół Konsport Aleksandrów jak i drużyna z Kalisza w przyszłym sezonie mają szansę spotkać się na poziomie II ligi.

W pierwszej połowie nie zobaczyliśmy bramek, natomiast końcówka meczu przyniosła lekki dreszczyk emocji. W 86. minucie gospodarze zdołali zanotować celne trafienie po strzale Michała Żebrowskiego. Dwie minuty później faulowany w polu karnym był Jakub Rozwandowicz i sędzia wskazał na jedenastkę. Wykorzystał ją obrońca Sokoła Aleksander Ślęzak.

Aleksandrowianie zakończyli ten mecz remisem i od jutra rozpoczynają kolejny etap przygotowań. W sobotę o godz. 11:00 zmierzą się z drugoligowcem GKS Bełchatów. Mecz odbędzie się na wyjeździe.

KKS 1925 Kalisz – Sokół Konsport Aleksandrów 1:1 (0:0)
Bramki: 86 min. Michał Żebrowski – 88 min. Aleksander Ślęzak (karny)

Sokół Aleksandrów: Lemanowicz – Gieraga, Ślęzak, Woźniczak, Głowiński, Rakowski, Kasperkiewicz, Pecyna, Kaczmarek, Żwir, Cempa.

Ponadto grali: Posiewała, Krysiak, Szarpak, Pawlak, Bogołębski, Szymański, Rozwandowicz, Maćczak, Sarafiński, Abramczyk, Majak.

18.01 piątek. Boisko sztuczne godz. 18:00

MECZ KONTROLNY NR. 1

SOKÓŁ KONSPORT – WARTA DZIAŁOSZYN (ALEKSANDRÓW) 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Arkadiusz Porochnicki (16′) – 1:1 Dawid Sarafiński (karny 68′) i Piotr Kasperkiewicz (80′).

26.01 sobota. Boisko sztuczne godz. 12:00

MECZ KONTROLNY NR. 2

OMEGA KLESZCZÓW – SOKÓŁ KONSPORT (KLESZCZÓW) 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Przemysław Woźniczak (70′)

02.02 sobota. Boisko sztuczne godz. 11:00

MECZ KONTROLNY NR. 3

SOKÓŁ KONSPORT – KS KUTNO (ALEKSANDRÓW) 2:2 (0:1)
Bramki: Dominik Pecyna 85 min. Dawid Cempa 86 min. – Patryk Miarka 36 min. Kamil Bartos 78 min.

09.02 sobota. Boisko sztuczne godz. 14:00

MECZ KONTROLNY NR. 4

SOKÓŁ KONSPORT – RKS RADOMSKO (ALEKSANDRÓW) 1:2 (1:0)
Bramki: 11 min. Przemysław Woźniczak – 60 min. Bartosz Bujalski, 80 min. Kamil Sadziński.

13.02 środa. Boisko sztuczne godz. 16:00