Przełamać się u siebie – zapowiedź meczu z ŁKS-em Łomża

Tym razem piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w środę. Rywalem zielono-białych będzie drużyna ŁKS-u Łomża.

Ekipa z Łomży występuje na trzecioligowym poziomie nieprzerwanie od sześciu lat. Wcześniej, największym sukcesem klubu była gra w II lidze w latach 2006-2009. Miniony sezon, ŁKS zakończył w środku stawki i z dorobkiem czterdziestu sześciu punktów zajął dziesiątą pozycję w ligowej tabeli. Biało-czerwoni znaleźli się tuż za Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki, tracąc do zielono-białych trzy “oczka”.

Goście środowego starcia nie mogą w obecnym sezonie być póki co spokojni i wciąż muszą oglądać się za siebie, gdyż ich przewaga nad strefą spadkową wynosi jedynie cztery punkty. Runda wiosenna jest jednak całkiem dobra w wykonaniu biało-czerwonych, którzy uzyskali do tej pory tyle samo punktów co podopieczni Piotra Kupki (12). Na własnym stadionie nie przegrali w tym roku ani jednego spotkania, problemy zaczynają się jednak na wyjazdach. ŁKS wygrał tylko jeden mecz, raz dzielił się punktami oraz dwukrotnie przegrywał. Obecnie klub z Łomży notuje serię trzech spotkań bez porażki, a ostatnio zremisowali z Polonią Warszawa 3:3.

Tymczasem aleksandrowianie po porażce z Widzewem Łódź nie przegrali czterech kolejnych spotkań, dwukrotnie remisując oraz wygrywając w Ełku oraz ostatnio w Ząbkach. Właśnie domowe spotkania stwarzają na wiosnę spore problemy zielono-białym, którzy na obiekcie MOSiR-u zdobyli tylko cztery gole oraz zainkasowali 6 na 12 możliwych punktów. Mecz z ŁKS-em jest zatem doskonałą okazję do tego, aby sprawić w majówkę odrobinę radości swoim kibicom. Tymbardziej, że punkty ponownie stracił Widzew Łódź. Ewentualne zwycięstwo zbliży aleksandrowian na dwa punkty, a warto pamiętać, że mają oni również rozegrany jeden mecz mniej.

W poprzednich rozgrywkach nie udało się rozstrzygnąć dwumeczu między obiema drużynami. Jesienią, ŁKS wygrał w Aleksandrowie 2:0, a za to wiosną Sokół zrewanżował się podobnym rezultatem. W obecnym sezonie, stadion w Łomży ponownie był szczęśliwy dla aleksandrowian, którzy po trzech trafieniach Kamila Żylskiego oraz jednym Jana Kadłubiaka zwyciężyli 4:0.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – ŁKS 1926 Łomża/ 02.05.2018 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *