Przed nami mecz o lidera! Sokół Aleksandrów zagra ze Świtem Nowy Dwór Maz.

Przed nami hit kolejki III ligi gr. 1. Sokół Aleksandrów zagra na własnym boisku o pozycję lidera ze Świtem Nowy Dwór Maz. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17:00 na stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie.

Świt Nowy Dwór Maz. jest liderem po 5 kolejkach, ale ma tyle samo punktów co wicelider z Aleksandrowa Łódzkiego. Oba zespoły odnotowały po 4 zwycięstwa, remis i nie przegrały do tej pory żadnego meczu. Świt strzelił nieco więcej goli, natomiast Sokół stracił ich mniej. Nie da się ukryć, że sobotni mecz będzie najbardziej interesującym wydarzeniem w III lidzie gr. 1. Nasz najbliższy rywal w ostatniej kolejce pokonał u siebie KS Wasilków 2:0, a wcześniej zremisował na wyjeździe z Bronią Radom 1:1.

Aleksandrowianie stają przed szansą objęcia lidera ligi. Nie da się ukryć, że drużyna trenera Dawida Kroczka liczy na kolejne zwycięstwo na własnym boisku. Ponadto będzie to niezwykle prestiżowe spotkanie, które skupi fanatyków rozgrywek III ligi.

Jak wygląda w ostatnim czasie rywalizacja Sokoła ze Świtem?

W ostatnim niedokończonym sezonie Sokół ze Świtem zagrał tylko raz i przegrał na własnym boisku 2:3. To był mecz, z którego z niedowierzaniem wracali kibice. Bowiem Aleksandrowianie do 61 minuty wygrywali 2:1. Świt w 84 minucie nie wykorzystał rzutu karnego, ale w doliczonym czasie gry strzelił dwa gole i wygrał. Przypomnijmy to sobie.

W sezonie 2018/19 – czyli teoretycznie najważniejszym dla Sokoła Aleksandrów, który już przed sezonem postawił sobie za cel awans do II ligi, nasz zespół najpierw wygrał u siebie 2:0, a następnie zremisował w Nowym Dworze Maz. 1:1. To tylko i wyłącznie statystyki, które nie mają najmniejszego znaczenia, budzą tylko i wyłącznie zainteresowanie i ewentualne porównywanie. Trzeba je również traktować w kategorii ciekawostek. Można się jedynie spodziewać dość zaciętego sobotniego meczu.

Partnerzy sobotniej transmisji Sokół TV “na żywo”