Prezes Dariusz Szulc: My również możemy powalczyć o drugą ligę

Sokół Aleksandrów zakończył rozgrywki III ligi gr. 1 na drugim miejscu w tabeli. Podobnie jak Motor Lublin grający w grupie IV. Z tym, że Motor nieoczekiwanie otrzymał promocję gry w wyższej klasie rozgrywkowej i z tej ligi awansowały dwie drużyny. Dlaczego zatem w naszej grupie nie może dojść do takich działań?

Epidemia koronawirusa namieszała znacznie w rozgrywkach. Nie tak dawno otrzymaliśmy komunikat związany z końcem sezonu i ostatecznie zajęliśmy 2. miejsce w lidze. Zabrakło trochę szczęścia, by paradoksalnie skorzystać na epidemii i być liderem. Sokół Ostróda może cieszyć się z awansu, Legia II Warszawa nie jest z tego zadowolona, a Sokół Aleksandrów postara się również o promocję.

W piątek mamy zebranie zarządu i będziemy rozmawiać o dalszych działaniach związanych z budowaniem klubu i trzecioligowej drużyny. Niebawem zostanie przygotowane pismo do PZPN związane właśnie z promocją gry w drugiej lidze. Cała Polska zna historię III ligi gr. 4. Skoro tam można było zagwarantować awans dwóm drużynom, to dlaczego w innych grupach nie można zrobić podobnie? Sprawa jest rozwojowa. My również możemy powalczyć o drugą ligę – zaznacza Dariusz Szulc, prezes Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Trener Dawid Kroczek podjął już pewne kadrowe decyzje związane z przyszłością zawodników. Klub opuściło kilku piłkarzy: Michał Abramczyk, Mateusz Stolarczyk, Konrad Matuszewski i Maciej Nowicki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *