Powrócić na zwycięską ścieżkę – zapowiedź meczu z Sokołem Ostróda

Przed zawodnikami Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki kolejne ligowe spotkanie. W niedzielę zielono-biali zmierzą się u siebie z Sokołem Ostróda.

Powstanie klubu datowane jest na 1945 rok. Jako datę założenia klubu przyjmuje się najczęściej 25 maja 1945 roku, kiedy to rozegrany został  pierwszy wyjazdowy mecz Sokoła w Morągu, a drużyna na ten wyjazd pojechała… furmanką. Już po dziesięciu latach egzystencji na piłkarskiej mapie Polski OKS Sokół Ostróda awansował z okręgowej klasy do ówczesnej trzeciej ligi.

Lepsze czasy dla ostródzkiej drużyny nastała w momencie otworzenia nowego obiektu w 2011 roku. Pierwszym sukcesem było zwycięstwo w okręgowym Pucharze Polski w sezonie 2012/2013, dzięki czemu drużyna zakwalifikowała się do centralnych rozgrywek. Piłkarze Sokoła awansowali do 1/16 PP i podejmowali na swoim stadionie ekstraklasową Jagiellonię Białystok.

W sezonie 2015/2016 ostródzianie zakończyli zmagania ligowe na wysokim, szóstym miejscu, zdobywając pięćdziesiąt dziewięć punktów – na swoim koncie zapisali osiemnaście wygranych, jedenaście porażek oraz pięć remisów. Stosunek bramek na koniec zmagań wynosił sześćdziesiąt osiem zdobytych do czterdziestu dziewięciu straconych goli. W rundzie wiosennej piłkarze trenera Karola Szwedy byli w stanie zatrzymać groźniejszych rywali, takich jak Olimpię Elbląg – jak się później okazało triumfatora III ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, czy rezerwy Jagielloni Białystok i odwiecznego rywala Huragan Morąg.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu, gracze z Ostródy byli wymieniani jako jedna z drużyn, która może włączyć się o awans do II ligi. Jesień jednak była fatalna w wykonaniu graczy Sokoła, którzy szybko zaczęli stawiać sobie inny cel, a mianowicie utrzymanie. Na wiosnę jednak ich gra wygląda o wiele lepiej, co pozwoliło awansować drużynie na szóstą pozycję w tabeli.

Można powiedzieć, że oba Sokoły mają za sobą podobne perypetie. Podopieczni Piotra Kupki również po jesieni musieli skupić się przede wszystkim nad tym, aby nie spaść z ligi. Seria dziewięciu spotkań bez porażki pozwoliła jednak zielono-białym awansować do górnej ósemki tabeli. Obecnie aleksandrowianie mają na swoim koncie czterdzieści cztery punkty i tracą jedynie trzy “oczka” do najbliższego rywala z Ostródy.

W pierwszym spotkaniu obydwu drużyn lepsi byli gracze z Ostródy. Bramkę zdobyli jednak w samej końcówce spotkania, a jej autorem był Sebastian Pączko. Miejmy nadzieję, że tym razem trzy punkty zostaną w Aleksandrowie. Co ważne do składu po pauzie kartkowej powraca Damian Pawlak, będzie to z pewnością spore wzmocnienie kadry naszej drużyny.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Sokół Ostróda / 21.05.2017 r., godz. 17:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *