Powiększyć przewagę punktową-zapowiedź meczu z Lechią Tomaszów

W najbliższą niedzielę Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki zmierzy się na wyjeździe z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Mecz dwóch najlepszych obecnie zespołów ligi rozpocznie się o godzinie 11:00.

Podopieczni trenera Sławomira Majaka w poprzednim tygodniu doznali drugiej porażki w sezonie w meczu z Legią II Warszawa. Mimo to wciąż utrzymują się na pozycji lidera z 5. punktową przewagą nad zespołem z Tomaszowa. Dzięki wygranej w ostatniej kolejce aleksandrowianie zapewniliby sobie komfortowy start w rundzie jesiennej. Warto zaznaczyć, że zielono-biali zdecydowanie lepiej radzą sobie w meczach wyjazdowych nie zaliczając jeszcze porażki na terenie przeciwnika. Na siedem meczów w roli gości podopieczni Sławomira Majaka sześciokrotnie wychodzili zwycięsko i raz zremisowali bezbramkowo z Pelikanem Łowicz w 7. kolejce. Jeśli chodzi o zdobycz punktową aleksandrowianie notują imponującą średnią 2,71 punktów w meczach wyjazdowych i średnią 2,11 punktów u siebie.

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki jest zdecydowanym faworytem, choć Lechia Tomaszów Mazowiecki nie przegrała jeszcze na własnym terenie z świetnym bilansem bramkowy: 15 zdobytych bramek i jedynie 3 stracone w siedmiu meczach u siebie. Jednakże podopieczni trenera Bogdana Jóźwiaka w ostatnim czasie zaliczyli widoczny spadek formy. Drużyna z Tomaszowa od trzech tygodni nie potrafi wygrać spotkania dwa razy doznając porażki i raz remisując. Lechia z pewnością postawi się obecnemu liderowi chcąc zakończyć złą passę  jednocześnie zmniejszając stratę do aleksandrowian.

Obie drużyny dwukrotnie rywalizowały ze sobą w poprzednim sezonie. Pierwsze spotkanie wygrał Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:2 po bramkach Bartosza Mroczka i Tomasza Bogołębskiego. W drugim meczu to zespół Lechii Tomaszów okazał się lepszy wygrywając wysoko, bo aż 0:6 na boisku w Aleksandrowie. Porażka ta była również najwyższą przegraną zielono-białych w poprzednim sezonie.

 

3 Liga – Grupa I-17. Kolejka

niedziela, 18 lis. 2018 godzina 11:00

Stadion w Tomaszowie Mazowieckim

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *