Porażka z Kleczewem w Uniejowie

Piłkarze Sokoła Aleksandrów doznali porażki 1:2 (1:0) z Sokołem Kleczew. Mecz odbył się na sztucznej płycie w Uniejowie na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka.

To był siódmy mecz w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Aleksandrowianie tym razem zmierzyli się z zespołem występującym na co dzień w III lidze gr. 2.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli drużyny trenera Michała Bistuły. W 27. minucie bramkę na 1:0 strzelił Dominik Pecyna, wykorzystując dobre podanie Szymona Sołtysińskiego. Pecyna nie potrzebował zbyt wiele czasu, by wpisać się na listę strzelców, ponieważ kilka minut wcześniej pojawił się na placu gry.

Jeszcze w pierwszej połowie urazu nosa nabawił się Mateusz Lis, dzięki pomocy fizjoterapeuty mógł powrócić na boisko. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

W drugiej połowie nasz sobotni rywal pokazał się z nieco lepszej strony. Najpierw otrzymał prezent po fatalnym błędzie Dominika Pecyny, co skończyło się doprowadzeniem do remisu. Sokół Kleczew miał jeszcze dwie okazje, po groźnych strzałach piłka odbiła się od poprzeczki. Aleksandrowianie próbowali zagrozić pod bramką rywala, jednak żadna z akcji nie zakończyła się powodzeniem.

W 64. minucie błąd defensywy i jednocześnie świetne podanie od partnera wykorzystał Łukasz Zagdański. Pokonał Krzysztofa Jurka, który nie tak dawno zmienił dobrze spisującego się Bartosza Kanieckiego. Na 15 minut przed zakończeniem meczu boisko musiał opuścić Jakub Witasiak, który nabawił się urazu.

Mecz zakończył się zwycięstwem Sokoła z Kleczewa. To był kolejny sparing, po którym będzie okazja, by wyciągnąć wnioski. Aleksandrowianie zagrają jeszcze ze Zjednoczonymi Stryków i GKS Bełchatów.

Sokół Aleksandrów – Sokół Kleczew 1:2 (1:0)
Bramki: 27. Pecyna – 54. Ligenza, 63. Zagdański.

Pierwsza jedenastka Sokoła: Kaniecki, Lis, Bartosiński, Woźniczak, Nowacki, Wolinowski, Kania, Maschera, Sołtysiński, Nowak, zaw. testowany.

Mecz na ławce rezerwowych zaczęli: Jurek, Rzeźniczak, Sławiński, Adamiak, Witasiak, Jończyk, Dubenkov, Dziuba, Przezak, Pióro.

Zaktualizowany plan sparingów:

16 stycznia – wygrana 3:1 – Warta Sieradz (w Aleksandrowie 11:00) – IV liga.
23 stycznia – wygrana 8:1 – Włókniarz Zelów (Aleksandrów 11:00) – IV liga.
26 stycznia – przegrana 1:2 – Zjednoczeni Stryków – IV liga.
27 stycznia – przegrana 0:2 – Widzew Łódź (Łódź 11:00) – I liga.
6 lutego – wygrana 0:2 – Pogoń Grodzisk Mazowiecki (Grodzisk Maz. 12:00) – III liga.
17 lutego – przegrana 3:0 – KKS Kalisz (Kalisz 18:00) – II liga.
20 lutego – przegrana 1:2 – Sokół Kleczew (Uniejów 13:00) – III liga.
27 lutego – Zjednoczeni Stryków (Aleksandrów 11:00) – IV liga.
7 marca – GKS Bełchatów (Bełchatów 11:00) – I liga.