Pokonali Omegę Kleszczów. Sokół wygrał rundę jesienną!

Piłkarze Sokoła Aleksandrów pokonali na własnym boisku Omegę Kleszczów 3:0 (0:0). To był ostatni mecz w tym roku w Betcris Łódzkiej IV Lidze.

Aleksandrowianie byli zespołem lepszym, który zwłaszcza w pierwszej połowie stworzył sobie wiele podbramkowych okazji, ale brakowało skutecznego wykończenia akcji. Pierwszy gol wpadł w 51. minucie. Karnego pewnie wykorzystał Jardel Muniz Cruz. W 70. minucie świetnie akcję zakończył Dariusz Gmosiński, 13 minut później Michał Wolinowski oddał strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Łukasza Chojeckiego i było 3:0. Trzeba zaznaczyć, że aleksandrowianie zagrali dobry mecz, kilka ładnych interwencji odnotował Miłosz Rogalewicz. Drużyna przystąpiła do spotkania nieco osłabiona, bo za nadmiar żółtych kartek pauzowali Igora Kania i Kacper Dziuba. Nie zagrał także najlepszy strzelec Oleksii Naidyshak. Zwycięstwo dało Sokołowi pozycję lidera Betcris Łódzkiej IV Ligi po rundzie jesiennej.

Trzeba przyznać, że mieliśmy słabą końcówkę pierwszej rundy rozgrywek, mogliśmy mieć zdecydowanie więcej punktów. Podsumowując, jestem zadowolony z drużyny, która pokazała charakter. Utrzymaliśmy pozycję lidera, zrealizowaliśmy założone cele. W meczu z Omegą dominowaliśmy. Po pierwszej połowie powinna paść co najmniej jedna bramka dla nas, ale na szczęście wykorzystaliśmy sytuacje w drugiej. Gratuluję mojemu zespołowi wygranej z Omegą i bardzo dobrej pierwszej rundy rozgrywek. Cieszymy się z pozycji lidera i teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek – powiedział Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Pierwsza połowa sezonu dobiegła końca i piłkarzom oraz sztabowi trenerskiemu należą się podziękowania. Pokazali, że kochają ten sport i tworzą zgraną drużynę. Potrafią sobie radzić w kryzysowych sytuacjach związanych ze słabszą formą i wykluczeniami poszczególnych zawodników. Teraz czas na zasłużony odpoczynek od ligowych zmagań.

Sokół Aleksandrów – Omega Kleszczów 3:0 (0:0)
Bramki: 51. Muniz Cruz (karny), 70. Gmosiński, 83. Wolinowski.

Sokół: Rogalewicz – Rzeźniczak (85. Soucek), Mamełka, Bierżyński, Woźniczak – Pękała (85. Zagajewski), Chojecki, Wolinowski, Muniz Cruz (58. Trenkner), Gmosiński (85. Damazer) – Pawlak.