Podtrzymać dobrą passę – zapowiedź meczu z MKS-em Mazurem Ełk

W sobotę piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksadnrów Łódzki rozegrają kolejne ligowe spotkanie, tym razem gościć będą MKS Mazura Ełk.

Minione rozgrywki przyniosły ekipie z Ełku wiele emocji. Drużyna praktycznie do ostatniej kolejki nie była pewna swojego ligowego bytu i ostatecznie nawet mimo porażki na zakończenie sezonu z Lechią Tomaszów Mazowiecki, gracze MKS-u znaleźli się na trzynastym miejscu i pozostali w gronie trzecioligowców.

Obecny sezon również wydaje się stracony dla klubu z Ełku, a drużyna możliwe do końca będzie rywalizować o utrzymanie w lidze. Piłkarze z Ełku wygrali do tej pory tylko dwa mecze i obecnie przewyższają tylko ŁKS 1926 Łomża. Do bezpiecznej lokaty, sobotni goście tracą obecnie pięć punktów i niewątpliwie bedą starali się wykorzystać problemy zdrowotne aleksandrowian i zdobyć chociaż punkt. Na wyjazdach, MKS wygrał i zremisował po razie oraz poniósł pięć porażek. Niewątpliwie problemy w drużynie występują w formacji ofensywnej, która jest najgorsza w całych rozgrywkach.

Tymczasem podopieczni Sławomira Majaka brną od zwycięstwa do zwycięstwa, a obecnie ich seria wynosi sześć meczów z rzędu z kompletem punktów oraz dziesięć bez porażki. Ostatnie mecze przysporzyły co prawda sporo problemów zielono-białym, lecz drużyna pokazywała charakter i grę do samego końca, jak to miało miejsce chociażby w Łomży, czy w miniony weekend w Morągu. Sobotnia wygrana pozwoli ekipie Sokoła być pewnym przynajmniej drugiego miejsca na koniec rundy jesiennej. Cel jednak oczywiście jest jeden i wszyscy w klubie liczą tylko na awans.

W poprzednim sezonie, w dwumeczu lepsza okazała się drużyna Sokoła. W pierszym spotkaniu, aleksandrowianie wygrali 1:0 po bramce z rzutu karnego Sebastiana Kobiery. W rewanżu zaś, zielono-biali zwyciężyli 3:1. Bramki w tym spotkaniu zdobyli ponownie Kobiera oraz Damian Bierżyński Tomasz Bogołębsk. Dla MKS-u zaś Maciej Famulak. 

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – MKS Ełk / 27.10.2018 r., godz. 13:00

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *