Podsumowanie sezonu 2016/2017 – środkowi obrońcy

Kolejnymi zawodnikami, których wzięliśmy pod lupę są środkowi obrońcy.

 

2.Piotr Golański

Najbardziej doświadczony zawodnik w szeregach zielono-białych był podstawowym graczem w rundzie jesiennej w talii trenera Piotra Kupki. Wystąpił przy tym w większości spotkań. W rundzie rewanżowej popularny “Golo” więcej czasu spędził już jednak przy linii bocznej, jako asystent. Zaliczył co prawda pięć występów, ale były to jedynie końcówki spotkań. W najbliższym sezonie Piotr będzie już typowo II trenerem drużyny.

Sezon w liczbach:

Mecze: 18
Minuty: 1110
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 5
Czerwone kartki: 1

5. Damian Bierżyński

22-latek rozpoczął zmagania w minionym sezonie dopiero w trzeciej kolejce z racji urazu, którego nabawił się w okresie przygotowawczym. Od tego momentu nie opuścił żadnego spotkania do póki nie był zmuszony pauzować za kartki. Damian wypadł z podstawowego składu na pięć spotkań, lecz na wiosnę ponownie wrócił do wyjściowej jedenastki. Zawodnik głównie występował na środku obrony, ale zaliczył też kilka spotkań na lewej stronie defensywy oraz epizod na prawej obronie oraz środku pomocy. Udany sezon “Bierżu” przypieczętował bramką na stadionie Widzewa.

Sezon w liczbach:

Mecze: 27
Minuty: 2111
Gole: 2
Asysty: 1
Żółte kartki: 6
Czerwone kartki: 0

8. Mikołaj Zwoliński

Mikołaj z pewnością nie mógł być zadowolony z początku sezonu. Wystąpił w meczu trzeciej kolejki z Legią II Warszawa, a następnie czekał na swoją szansę aż do momentu pauzy kartkowej Damiana Bierżyńskiego. Od tego czasu obrońca stał się filarem środka defensywy i na wiosnę wystąpił w trzynastu z siedemnastu spotkań. Kibice na pewno zapamiętają jego fenomenalne trafienie w domowym spotkaniu z Ruchem Wysokie Mazowieckie. Ostatecznie jednak 25-latek nie przekonał do siebie sztabu szkoleniowego i od nowego sezonu będzie bronił barw Neru Poddębice.

Sezon w liczbach:

Mecze: 17
Minuty: 1518
Gole: 2
Asysty: 0
Żółte kartki: 5
Czerwone kartki: 0

18. Przemysław Woźniczak

Kapitan Sokoła był ostoją linii defensywy zespołu w minionym sezonie. Wychowanek klubu opuścił w ostatnich rozgrywkach tylko cztery mecze (jeden z powodu pauzy kartkowej). 30-latek umiejętnie ustawiał linię defensywy, a w trudnych momentach potrafił zmobilizować kolegów do walki.

Sezon w liczbach:

Mecze: 30
Minuty: 2612
Gole: 0
Asysty: 2
Żółte kartki: 4
Czerwone kartki: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *