Podsumowanie sezonu 2016/2017 – ofensywni pomocnicy

Podsumowanie minionego sezonu dobiega końca. Przed nami ofensywni pomocnicy.

4. Patryk Malinowski

Patryk trenował razem z pierwszym zespołem, ale nie zyskał w oczach trenera Piotra Kupki, który ostatecznie nie powołał go ani razu nawet do osiemnastki meczowej. W ostatnim tygodniu zawodnik był na testach w Olimpii Zambrów.

Sezon w liczbach:
Mecze: 0
Minuty: 0
Gole: 0
Asysty: 0
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0

7. Marcin Pękała

25-latek nie należał do ulubieńców szkoleniowca zielono-białych. Zaraz po pojawieniu się w klubie trenera Kupki, Marcin usiadł na ławce rezerwowych i jesienią rozegrał tylko jeden mecz. Wiosną zaś, dwukrotnie wchodził na boisko w końcówce drugiej połowy, a następnie za sprawą kontuzji wyeliminował się do końca sezonu. Ostatecznie sztab szkoleniowy postanowił podziękować zawodnikowi i nie zobaczymy go już w barwach Sokoła w nadchodzących rozgrywkach.

Sezon w liczbach:
Mecze: 7
Minuty: 366
Gole: 0
Asysty: 1
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0

11. Łukasz Chojecki

Można powiedzieć, że m.in od Łukasza, trener Kupka rozpoczynał budowę jedenastki. 24-latek opuścił tylko jeden mecz w tym sezonie, za sprawą nadmiaru żółtych kartek. W pozostałych tylko raz wchodził z ławki, a w reszcie rozpoczynał zawody od pierwszej minuty. Z pewnością był jednym z kluczowych graczy drużyny.

Sezon w liczbach:
Mecze: 33
Minuty: 2600
Gole: 3
Asysty: 5
Żółte kartki: 6
Czerwone kartki: 1

13. Joachim Pabjańczyk

Prawdopodobnie największy pechowiec tego sezonu. Sprowadzony latem do Widzewa zawodnik, najpierw nie przekonał do siebie trenera Marcina Płuski, a następnie został wypożyczony do Sokoła i po kilku dobrych występach w barwach Sokoła złapał poważną kontuzję, która wyeliminowała go z dalszej gry i z zimowych przygotowań. Joachim wrócił na boisko po blisko siedmiu miesiącach. Nie zdołał jednak przebić się już do wyjściowej jedenastki. Klub mimo to postanowił zatrzymać u siebie pomocnika, a ten będzie przez kolejny sezon reprezentował barwy Sokoła.

Sezon w liczbach:
Mecze: 15
Minuty: 649
Gole: 3
Asysty: 3
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *