Podsumowanie sezonu 2016/2017 – napastnicy

Podsumowaniem napastników kończymy na analizę minionego sezonu.

9. Dawid Przezak

foto: Daniel Sobuń

Napastnik został sprowadzony latem z drugoligowej Stali Stalowa Wola i odrazu wskoczył do podstawowej jedenastki za Michała Michałka, który przeniósł się do Łódzkiego Klubu Sportowego. Zawodnik już na początku rundy jesiennej strzelił dwa gole, aby przez kolejne trzynaście kolejek nie wpakować piłki do siatki. Dopiero w pojedynkach z Motorem Lubawa i Widzewem Łódź, Dawid zdobył kolejne trzy gole, a rundę zakończył z pięcioma trafieniami na koncie. Zimą przeniósł się do drugoligowego Rozwoju Katowice, a w najbliższym sezonie będzie reprezentował barwy czwartoligowego Neru Poddębice.

Sezon w liczbach:
Mecze: 17
Minuty: 913
Gole: 5
Asysty: 2
Żółte kartki: 0
Czerwone kartki: 0

9. Robert Kowalczyk

Robert pojawił się zimą w klubie po niezbyt udanej rundzie jesiennej w barwach Widzewa Łódź. W trakcie zimowych przygotowań doznał jednak urazu głowy, co wyeliminowało go z treningów i walki o pierwszy skład. Wiosną 27-latek był głównie rezerwowym w zespole Sokoła, zaliczył tylko cztery spotkania od pierwszej minuty. Sztab szkoleniowy postanowił nie przedłużać umowy z zawodnikiem, a sam zanteresowany, podobnie jak Michał Wrzesiński, przeniósł się do Pelikana Łowicz.

Sezon w liczbach:
Mecze: 16
Minuty: 451
Gole: 1
Asysty: 2
Żółte kartki: 2
Czerwone kartki: 0

23. Patryk Pietrasiak

Patryk rozpoczął sezon na ławce rezerwowych, lecz na przestrzeni trzeciej, a siódmej kolejki zdobył cztery gole, co przełożyło się na kolejne mecze w wyjściowej jedenastce. W końcówce jednak ponownie usiadł na ławce, żeby po dwóch meczach rozpocząć spotkanie w Lubawie. Jak się okazało był to dość pechowy pojedynek, gdyż napastnik w 18. minucie opuścił boisko za sprawą kontuzji, która wyeliminowała go z gry do końca sezonu.

Sezon w liczbach:
Mecze: 16
Minuty: 739
Gole: 5
Asysty: 0
Żółte kartki: 3
Czerwone kartki: 0

27. Michał Michałek

Michał powrócił do Sokoła po nieudanej przygodzie w Łódzkim Klubie Sportowym. Najlepszy strzelec klubu z sezonu 2015/2016, z marszu wskoczył do wyjściowej jedenastki i zanotował bardzo dobrą rundę wiosenną w naszym klubie. Michał zdobył osiem bramek w siedemnastu meczach, dorzucając przy tym pięć asyst.

Sezon w liczbach:
Mecze: 17
Minuty: 1174
Gole: 8
Asysty: 5
Żółte kartki: 1
Czerwone kartki: 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *