Podsumowanie 9. kolejki III ligi

Za nami półmetek rundy jesiennej. Do końca pierwszej części sezonu pozostało zaledwie osiem spotkań. Po dziewiątej serii meczów, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki powrócili na pozycję lidera rozgrywek.

Pierwsi na plac gry wybiegli w piątkowym starciu piłkarze Widzewa Łódź oraz Ursusa Warszawa. Mimo to, że łodzianie już po pięciu minutach wyszli na prowadzenie za sprawą Radosława Sylwestrzaka, nie zdołali wykorzystać kolejnych swoich szans, co zemściło się w drugiej połowie. Po rykoszecie piłkę do siatki wpakował Mateusz Muszyński i jak się potem okazało, był to gol na wagę remisu. Dodatkowo wpadka czerwono-biało-czerwonych zepchnęła ich w ligowej tabeli na drugie miejsce.

Remis w Łodzi wykorzystała za to drużyna Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Podopieczni Piotra Kupki, również bardzo szybko objęli prowadzenie w Łomży, kiedy to w 7. minucie, bramkarza rywala pokonał Kamil Żylski. Długo utrzymywał się wynik 1:0, lecz w ostatnim kwadransie gry, aleksandrowianie trzykrotnie posyłali rywali na deski. Dwa gole dorzucił Żylski, a pierwsze trafienie w III lidze zaliczył Jan Kadłubiak. To zwycięstwo pozwoliło awansować ekipie Sokoła na pozycję lidera rozgrywek.

Długo z trzech punktów mogli cieszyć się gracze Pelikana Łowicz, którzy wybrali się na wyjazdowe spotkanie z Sokołem Ostróda. Ich nadzieje na sięgniecie po komplet punktów legły jednak w gruzach w samej końcówce meczu. Najpierw bramkę dla gospodarzy zdobył Arkadiusz Gajewski, a tuż przed końcowym gwizdkiem, z gola mógł cieszyć się również Daniel Mlonek.

Punkty straciła również inna drużyna czołówki tabeli. Po porażce w Łowiczu, zawodnicy Lechii Tomaszów Mazowiecki za wszelką cenę chcieli powrócić na zwycięskie tory. Nie potrafili jednak pokonać na własnym stadionie Polonii Warszawa i po bezbarwnym meczu podzielili się punktami, remisując 0:0.

Tymczasem najbliższy rywal zielono-białych, a mianowicie Olimpia Zambrów mierzyła się na wyjeździe z rezerwami Legii Warszawa. Wszystko szło po myśli graczy Mirosława Dymka, aż do 64. minuty, wtedy jednak do głosu doszli “Wojskowi” i cztery razy pokonali golkipera z Zambrowa, wygrywając cały mecz 4:1.

Wszystkie spotkania 9. kolejki III ligi:

ŁKS 1926 Łomża – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:4 (Żylski 7, 81, 88, Kadłubiak 83)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Polonia Warszawa 0:0
Sokół Ostróda – Pelikan Łowicz 2:1 (Gajewski 81, Mlonek 90 – Jaworskyj 41 k)
Victoria Sulejówek – Rolimpex GKS Wikielec 1:1 (Wocial 44 – Nowiński 73)
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Tur Bielsk Podlaski 4:0 (Pałczyński 46, Maliszewski 50 s, Cuch 59, Drwęcki 88)
Warta Sieradz – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 2:3 (Miarka 46 s, Mitek 61 – Majik 2, Koziara 17, Bany 77)
Widzew Łódź – Ursus Warszawa 1:1 (Sylwestrzak – Muszyński 68)
MKS Ełk – Kaczkan Huragan Morąg 0:1 (Galik 83)
Legia II Warszawa – Olimpia Zambrów 4:1 (Majewski 64, 79, Nishi 74, Góral 90 k – Domański 19)