Podsumowanie 8. kolejki III ligi

Za nami kolejna seria spotkań w ramach rozgrywek III ligi grupy I. Po połowie rundy jesiennej, powoli wyłania się trójka, która głównie celuje w awans do II ligi. Na czele stawki nadal jednak znajduje się ekipa Legionovii Legionowo.

Ligowe emocje rozpoczęły się na boisku w Skierniewicach i już “na dzień dobry” obejrzeliśmy jedno z lepszych spotkań w tej kolejce. Mocna u siebie Unia Skierniewice podejmowała jedyny niepokonany zespół Sokoła Ostróda. Nikt z kibicow nie spodziewał się aż tak jednostronnego widowiska. Gospodarze rozpoczęli strzelanie w 7. minucie po bramce z rzutu karnego Kamila Łojszczyka. Do przerwy zdoałali prowadzić aż 3:0, a po zmianie stron dorzucili jeszcze dwa gole. Honorową bramkę dla gości zdobył niezawodny w tym sezonie Hubert Otręba. Niedługo potem swój mecz rozgrywał również jeden z głównych kandydatów do awansu Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zawodnicy Bogdana Jóźwiaka i tym razem się nie pomylili i skromnie zwyciężyli u siebie z ŁKS-em 1926 Łomża 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Marcin Mirecki.

Kibiców naszej drużyny interesował za to rzecz jasna mecz w Aleksandrowie Łódzkim. W tym spotkaniu również emocji nie brakowało. Aleksandrowianie najpierw nie wykorzystali rzutu karnego, ale tuż przed przerwą, Dawid Cempa sie zrehabilitował i mieliśmy 1:0. W drugiej odsłonie, w siedem minut padły zaś aż trzy gole i na tablicy świetlnej widniał wynik 3:1. Kropkę nad “i” postawił jednak Aleksander Ślęzak i zielono-biali wygrali 4:1. Nie pozwoliło im to jednak awansować na fotel lidera, gdyż swoje spotkanie, równie pewnie wygrała Legionovia Legionowo. Gracze Bartosza Tarachulskiego po dwóch bramkach Piotra Krawczyka i jednym trafieniu Patryka Koziary pokonali MKS Mazura Ełk 3:1.

Trzecią porażkę z rzędu odnieśli zaś piłkarze Polonii Warszawa. Czarne Koszule wybrały się do Radomia, gdzie ostatnio punkty straciła Legionovia. Wynik w tej potyczce zmieniał się jak w roller coasterze, lecz ostatecznie po golu w doliczonym czasie gry Emila Więcka, Broń wygrała aż 4:3. Najwięcej za to goli padło jednak w niedzielnym spotkaniu w Ząbkach. Rezerwy Legii Warszawa rozbiły u siebie Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:3.

Wszystkie spotkanie 8. kolejki III ligi grupy I:

Unia Skierniewice – Sokół Ostróda 5:1 (Łojszczyk 7 (k), Niedzielski 26, Kolus 34, 57, Warchoł 54 – Otręba 88)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (Mirecki 12)
Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Olimpia Zambrów 4:1 (Cempa 35, Miller 48, Kasperkiewicz 51, Ślęzak 67 – Nasuto 52)
Ursus Warszawa – Znicz Biała Piska 3:1 (Worach 20, Dziełak 29, Wolski 68 – Gondek 80)
Legionovia Legionowo – MKS Ełk 3:1 (Krawczyk 45 k., 74, Koziara 78 – Łapiński 88)
Broń Radom – Polonia Warszawa 4:3 (Kamil Czarnecki 38, 45, Paterek 60, Więcek 90 – Małek 29, Pieczara 56, Szabat 89)
Victoria Sulejówek – Huragan Morąg 2:2  (Zawistowski 75, Wocial 88 – Galik 11, Kruczkowski 49)

Legia II Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 5:3 ( Hołownia 22, 62, Pasquato 45, Bajdur 50, Praszelik 90 – Rudnicki 6, Pomorski 56 (k), Wiśniewski 59)
Ruch Wysokie Mazowieckie – Pelikan Łowicz 1:2 (Brokowski 41 (k) – Tecław 12 (s), Broniarek 86)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *