Podsumowanie 7. kolejki łódzkiej Klasy Okręgowej

Za nami kolejne zmagania w łódzkiej Klasie Okręgowej. Po tej serii spotkań, rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki zaliczyły spadek w ligowej tabeli.

Podopieczni Kamila Kmiecia rozgrywali swój mecz dzień wcześniej niż pierwsza drużyna, stąd też szkoleniowiec rezerw nie mógł skorzystać z pomocy zawodników szerokiej kadry drużyny Piotra Kupki. Do Sokoła II na sobotni dołączył jedynie Sebastian Tomczak. Zielono-biali mierzyli się na wyjeździe z niepokonaną w tym sezonie Andrespolią Wiśniowa Góra. Spadkowicz z IV ligi udowodnił, że ma spore ambicje na szybki powrót do wyższej klasy rozgrywkowej i rozgromił aleksandrowian 7:0.  Trzy gole zdobył Sebastian Radzio, który łącznie ma już na swoim koncie jedenaście trafień i jest najskuteczniejszym strzelcem ligi. Po tej porażce, Sokół spadł na piątą lokatę w ligowej tabeli.

Wiele emocji było również Bedlnie. Niewiele wskazywało na to jednak, że łodzianie wyjadą z takim bagażem straconych bramek. Po 38. minutach prowadzili bowiem 3:0. Ostatecznie jeszcze przed przerwą GKS zdobył złapać kontakt, strzelając dwa gole, a w drugiej odsłonie dołożył aż pięć trafień. Z pewnością pomógł im w tym fakt, że ŁKS przyjechał jedynie w jedenastoosobowym składzie i przez cały mecz nie miał ani jednego zawodnika na zmianę.

Swoje drugie zwycięstwo odnieśli za to podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego. Piłkarze rezerw Widzewa Łódź pokonali w Brzezinach Termy Uniejów 3:1. Drugą porażkę z rzędu poniósł zaś zespół Zawiszy Rzgów, który tym razem uległ Górnikowi Łęczyca 1:3. Nie doszło za to do pojedynku w Rosanowie. Na mecz nie dotarła drużyna Orła Parzęczew.

Wszystkie spotkania 7. kolejki łódzkiej Klasy Okręgowej:

GKS Bedlno – ŁKS II Łódź 7:3 (Kowalczyk 3, Wiśniewski 2, Znyk, Górczyński – nieznany)
LKS Rosanów – Orzeł Parzęczew – goście nie dojechali
PTC Pabianice – LKS Sarnów/Dalików 3:1 (Cukierski 2, Żabolicki – nieznany)
Andrespolia Wiśniowa Góra – Sokół II Aleksandrów Łódzki 7:0 (Radzio 3, Polit 2, Wilk, Mucha)
Widzew II Łódź – Termy Uniejów 3:1 (Oliński, Gromek, Tlaga – Matusiak)
Stal Głowno – UKS SMS Łódź 1:3 (Florczak – nieznani)
Górnik Łęczyca – Zawisza Rzgów 3:1 (Pacanowski, Hyży, Sobczak – Przybylski)
Włókniarz Konstantynów Łódzki – Włókniarz Pabianice 1:3 (Bartosik – Sęczek, Jarych, Wołynkiewicz)