Podsumowanie 4. kolejki ŁKO: Status quo zachowane

Za nami kolejna seria spotkań w ramach rozgrywek Łódzkiej Klasy Okręgowej. Na czele stawki nadal znajdują się rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego oraz Widzewa Łódź. Tymczasem rezerwom Sokoła udało się opuścić strefę spadkową.

Czwarta kolejka spotkań rozpoczęła się już w piątek. Piłkarze Term Uniejów po dwóch zwycięstwach, przegrali ostatnio z rezerwami Łódzkiego Klubu Sportowego i chcieli powrócić na odpowiednie tory w starciu z beniaminkiem z Ozorkowa. Gospodarze bardzo szybko ustawili sobie mecz pod swoje dyktando, gdyż już w 10. minucie, gola zdobył Tomasz Jatczak. Na kolejne bramki trzeba było czekać do drugiej połowy, piłkarze z Uniejowa zdobyli jednak kolejne trzy gole i pewnie zwyciężyli 4:0.

W sobotę, jako pierwsi na boisko wybiegli piłkarze rezerw Sokoła Aleksandrów Łódzki. O pierwsze punkty, zielono-biali walczyli na boisku w Brzezinach. Wzmocnieni kilkoma zawodnikami z szerokiej kadry pierwszego zespołu, podopieczni Kamila Kmiecia nie mieli większych problemów ze zdobyciem trzech punktów. Jeszcze przed przerwą, bramki zdobyli Jakub Rogalski Damian Kupisz, a w drugich 45 minutach, bramkarza rywala pokonali Fabian Kasierski Jakub Iwanek. Ciekawie zapowiadało się za to starcie w Rzgowie. Zawisza gościł Orła Parzęczew. Obie drużyny po trzech kolejkach miały sześć punktów, można było zatem spodziewać się bardzo emocjonującego widowiska. Byliśmy świadkami jednak dość jednostronnego meczu. Gospodarze jeszcze przed przerwą prowadzili 2:0 po golach Adriana Krzemińskiego Bartosza Bronki, a kropkę nad “i” postawił w doliczonym czasie Damian Marcioch.

Punktów nie straciły ponownie drugie drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego i Widzewa Łódź. Biało-czerwono-biali zwyciężyli na wyjeździe z Włókniarzem Pabianice 3:1. Tymczasem gracze Jakuba Grzeszczakowskiego rozgromili u siebie GLKS Sarnów/Dalików 9:1. Aż cztery gole zdobył w tym meczu Daniel Mąka, który tym samym z dorobkiem siedmiu bramek jest najlepszym strzelcem ligi.

Wszystkie spotkania 4. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej:

Termy Uniejów – Bzura Ozorków 4:0 (Jatczak 10, Kasztelan 48, Sobolewski 62,71)

Start Brzeziny – Sokół II Aleksandrów Łódzki 0:4 (Rogalski 31, Kupisz 41, Kasierski 57, Iwanek 89)
Stal Głowno – PTC Pabianice 4:1 (Kuciński 16, Nagański 60,65, Ignatowski 86 – Boratyński 39)
GKS Ksawerów – LKS Rosanów 2:1 (Kacprzyk 65, Kozłewski 88 – Ceglarz 68)
Zawisza Rzgów – Orzeł Parzęczew 3:0 (Krzemiński 27, Bronka 32, Marcioch 90+4)
Włókniarz Konstantynów Łódzki – UKS SMS Łódź 1:1 (Olejniczak 30 – Nieznany)
Włókniarz Pabianice – ŁKS II Łódź 1:3 (Sęczek 77 – Koprowski 9, Piela 45+2, Romanowicz 51)

Widzew II Łódź – GLKS Sarnów/Dalików 9:1 (Mąka 2,22,64,68, Gibas 13, Pigiel 26,62, Ameyaw 47, Nowicki 87 – Tomczak 14