Podsumowanie 23. kolejki III ligi

W piątek piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki pokonali na wyjeździe Huragan Wołomin 4:0. Nie pozwoliło to jednak poprawić swojej pozycji w tabeli.

Dla kibiców naszej drużyny największe emocje przypadały w piątek. Właśnie w ten dzień podopieczni Piotra Kupki wybrali się do Wołomina, gdzie zmierzyli się z miejscowym Huraganem. Zielono-biali nie dali szans swoim rywalom i odnieśli pewne zwycięstwo 4:0. Dwa gole w tym meczu ustrzelił Michał Michałek, a po jednym trafieniu zanotowali Łukasz Chojecki i Michał Wrzesiński.

Sporym zaskoczeniem może być wysoka porażka na własnym stadionie Lechii Tomaszów Mazowiecki, która uległa Concordii Elbląg aż 1:3. Co ciekawe od 81. minuty za sprawą czerwonej kartki Dawida Kędry, w bramce musiał stanąć zawodnik z pola Wiktor Żytek. Po piątkowej porażce z posadą pierwszego trenera pożegnał się Grzegorz Dziubek.

Emocji nie brakowało również w pojedynku Ruchu Wysokie Mazowieckie i Sokoła Ostróda. Gospodarze po ostatnim remisie w Nowym Mieście Lubawskim liczyły na komplet punktów na własnym obiekcie. Wydawało się, że tak się też stanie. Goście jednak wykazali się olbrzymim charakterem i grą do końca. Dwie bramki zdobyte w doliczonym czasie gry dały trzy punkty drużynie z Ostródy.

Sobota przyniosła za to zmianę lidera rozgrywek. Łódzki Klub Sportowy musiał przynajmniej zremisować, aby pozostać na pierwszym miejscu w tabeli. Stało się jednak inaczej. Faworyzowani łodzianie nie sprostali ekipie z Ełku i przegrali 1:2. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry Patryk Malinowski i to MKS mógł cieszyć się z piątego zwycięstwa z rzędu.

Wszystkie wyniki 23. kolejki III ligi:

Widzew Łódź – Legia II Warszawa 3:0 – Mąka 34, Michalski 76 (k), Okuniewicz 86
Huragan Morąg – Pelikan Łowicz 2:0 – Chiliński 57 (k), Lenart 78
ŁKS Łódź – MKS Ełk 1:2 – Radionow 69 – Butkiewicz 8, Malinowski 90+4
Jagiellonia II Białystok – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 0:3 – Koziara 15, 84 – Miller 52
Ruch Wysokie Mazowieckie – Sokół Ostróda 1:2 – Zalewski 26 – Pluta 90+1, Pączko 90+5
Huragan Wołomin – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Michałek 22, 24, Chojecki 54, Wrzesiński 86
Ursus Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:1 – Basiuk 84
ŁKS 1926 Łomża – Motor Lubawa 2:0 – Cibulsas 6, Drażba 79
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Concordia Elbląg 1:3 – Kolasa 90+1 – Pelc 13, Duda 47, Gołębiewski