Podsumowanie 22. kolejki III ligi

W niedzielę zakończyła się dwudziesta druga kolejka rozgrywek III ligi. Piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki nadal znajdują się na drugiej pozycji w ligowej stawce.

Kolejna seria spotkań rozpoczęła się już w piątek, kiedy ostatni w tabeli Rolimpex GKS Wikielec podejmował Polonię Warszawa. Faworytem były oczywiście “Czarne Koszule”, które kolejny raz sięgnęły po komplet punktów, wygrywając tym razem 4:0. Jedną z bramek zdobył ponownie Krystian Pieczara dla którego była to szósta bramka w czwartym kolejnym meczu.

W sobotę zostało rozegranych siedem spotkań, lecz bramek padało jak na lekarstwo. Bezbramkowymi remisami zakończyły się starcia w Aleksandrowie Łódzkim, Warszawie (Ursus) oraz Zambrowie. W Bielsku Podlaskim, Tur skromnie pokonał ŁKS 1926 Łomża 1:0, podobnie zresztą jak Victoria Sulejówek, która przerwała złą passę, wygrywając niespodziewanie w Morągu. Kolejną porażkę poniosła za to Warta Sieradz, która w tym momencie jest jednym z głównych kandydatów do spadku. Tym razem uległa Legii II Warszawa 1:2. Problemy również miał lider z Łodzi, który przegrywał w Ełku, lecz zdołał jednak zdobyć dwa gole i zainkasować komplet punktów.

W niedzielę zaś, Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Drwęcę Nowe Miasto Lubawskie 4:2. Zawodnicy Bogdana Jóźwiaka prowadzili już 3:0 po zaledwie jedenastu minutach, lecz jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili do wyniku 3:2. Zaraz po wznowieniu gry Lechia zdołała jednak po raz czwarty pokonać golkipera rywali i było to już ostatnie trafienie tego meczu.

Wszystkie spotkania 22. kolejki III ligi:

Sokół KONSPORT Aleksadrów Łódzki – Pelikan Łowicz 0:0
Rolimpex GKS Wikielec – Polonia Warszawa 0:4 (Marczak 24, Wiśniewski 50, Pieczara 68, Szabat 90)
Tur Bielsk Podlaski – ŁKS 1926 Łomża 1:0 (Babul 21)
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Lechia Tomaszów Mazowiecki 2:4 (Domżalski 23, 43 k. – Szymczak 2, Płonka 3, 54, Mirecki 11)
Ursus Warszawa – Sokół Ostróda 0:0
Kaczkan Huragan Morąg – Victoria Sulejówek 0:1 (Lach 20)
Olimpia Zambrów – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 0:0
Legia II Warszawa – Warta Sieradz 2:1 (Wojtysiak 33, Góral 64 – Zawodziński 69 k.)
MKS Ełk – Widzew Łódź 1:2 (Twardowski 14 – Stanek 51, Kristo 83)