Podsumowanie 18. kolejki III ligi

W sobotę zakończyła się inauguracyjna, wiosenna seria spotkań piłkarskiej trzeciej ligi. Tym razem rozegranych było tylko sześć spotkań.

Jako pierwsi na boisku w Zambrowie wybiegli piłkarze miejscowej Olimpii oraz ŁKS-u 1926 Łomża. Kibice zgromadzeni na trybunach nie spodziewali się chyba, że będą oglądać tak świetne widowisko. Po niespełna kwadransie gry, gospodarze prowadzili już 2:0 i wszystko wskazywało na to, że to dopiero początek strzelania w Zambrowie. Tak też było. Po kilku minutach goście strzelili kontaktową bramkę i emocje rozpoczęły się na nowo. ŁKS poszedł za ciosem zaraz po przerwie i już po pięciu minutach doprowadził do wyrównania. Po trzech minutach, Olimpia ponownie wyszła na prowadzenie za sprawą rzutu karnego, a po kilku chwilach ponownie widzieliśmy remis. Bramkę na wagę zwycięstwa gospodarzy zdobył w 81. minucie Michał Kuczałek. W równolegle rozgrywanym meczu, MKS Ełk nie zdołał utrzymać jednobramkowego prowadzenia i ostatecznie po samobójczej bramce zremisował z Sokołem Ostróda 1:1.

O godzinie 15:00, swoje wyjazdowe mecze rozpoczęły dwie najgorsze drużyny ligi. Zarówno Tur Bielsk Podlaski i Rolimpex GKS Wikielec mogą być z pewnością zadowoleni z bezbramkowych remisów uzyskanych na trudnych terenach w Aleksandrowie Łódzkim oraz Nowym Mieście Lubawskim. W trzecim starciu Ursus Warszawa zmierzył się z Pelikanem Łowicz. Gospodarze do przerwy prowadzili aż 3:0, lecz w drugiej odsłonie zawodnicy Marcina Płuski zebrali się do odrabiania strat. Gole dla łowiczan zdobyli byli zawodnicy Sokoła – Michał Wrzesiński i Robert Kowalczyk. Na trzecią bramkę nie było stać jednak gości, którzy musieli ostatecznie przełknąć gorycz porażki. Zwycięstwo graczy ze stolicy pozwoliło awansować im na 4. pozycję w tabeli.

Ostatnie spotkanie rozgrywane było w Łodzi, gdzie wicelider Widzew Łódź podejmował rewelację rozgrywek, Victorię Sulejówek. Łodzianie przez większość spotkania kontrolowali jego przebieg i za sprawą dwóch nowych słowackich nabytków w postaci Roberta Demjana i Marka Zuziaka zwyciężyli 2:0. Ta wygrana zaowocowała awansem na pozycję lidera rozgrywek.

Wszystkie spotkania 18. kolejki III ligi:

MKS Ełk – Sokół Ostróda 1:1 (Twardowski 68 – Kuriata s. 72)
Olimpia Zambrów – ŁKS 1926 Łomża 4:3 (Jackiewicz 5, Hryszko 15, Grzybowski k. 53, Kuczałek 81 – Rakowski 22, Kaput 50, Melao 65)
Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Tur Bielsk Podlaski 0:0
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Rolimpex GKS Wikielec 0:0
Ursus Warszawa – Pelikan Łowicz 3:2 (Kamiński 1, Ciach 16, Kabala 41 – Kowalczyk 59, Wrzesiński 67)
Widzew Łódź – Victoria Sulejówek 2:0 (Demjan 16, Zuziak 54)
Kaczkan Huragan Morąg – Polonia Warszawa 18 kwietnia, 17:00
Legia II Warszawa – Lechia Tomaszów Mazowiecki 18 kwietnia, 17:00
Warta Sieradz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 18 kwietnia, 17:00