Podsumowanie 17. kolejki III ligi

W niedzielę zakończyła się ostatnia w tym roku seria spotkań w ramach rozgrywek III ligi. Piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki przezimują na fotelu lidera rozgrywek.

W sobotę o godzinie 13:00 rozpoczęło się większość spotkań w ramach ostatniej jesiennej kolejki III ligi. Najciekawsze widowisko oglądali z pewnością kibice w Sieradzu. Już w pierwszej minucie, Warta wyszła na prowadzenie w starciu z Victorią Sulejówek, tymczasem z minuty na minutę było coraz gorzej, a goście po niespełna godzinie gry prowadzili już 5:1. Podopiecznych Tomasza Kmiecika było stać jedynie na dwa gole w samej końcówce spotkania, nic one jednak nie dało, a Warta zakończyła rundę w strefie spadkowej.

Niespodzianką zakończyło się spotkanie w Nowym Mieście Lubawskim. Drugie zwycięstwo w tym sezonie odnieśli gracze Tura Bielsk Podlaski, dzięki czemu awansowali na przedostatnie miejsce w tabeli. Jako jedyni w sobotę, zwycięstwo u siebie zanotowali za to zawodnicy Ursusa Warszawa, którzy pokonali inną drużynę z dołu tabeli, a dokładniej Rolimpex GKS Wikielec 2:1.

Punkty niespodziewanie stracili również zawodnicy Widzewa Łódź, którzy po zwycięstwie Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, musieli wygrać, aby utrzymać się na pozycji lidera. Podobnie jednak jak zielono-biali zremisowali z Sokołem Ostróda i jesień zakończą z dwupunktową stratą do zespołu z Aleksandrowa Łódzkiego.

W jednym niedzielnym meczu, rezerwy Legii Warszawa mierzyły się z zespołem ŁKS-u 1926 Łomża. Goście zaraz po przerwie wyszli na prowadzenie, jednak to gracze ze stolicy odpowiedzieli dwoma trafieniami i ostatecznie wygrali całe spotkanie 2:1.

Wszystkie spotkania 17. kolejki III ligi:

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:4 (Gabrych 55 – Broniszewski s. 2, Mroczek 61, Żylski k. 78, 80)
Warta Sieradz – Victoria Sulejówek 3:5 (Kobierski 1, Cukiernik 87, 90 – Smuga 29, Wocial 32, 55, 56, Możdżonek 44)
Widzew Łódź – Sokół Ostróda 0:0
MKS Elk – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:3 (Mirecki 8, Rozwandowicz 36, Płonka 61)
Legia II Warszawa – ŁKS 1926 Łomża 2:1 (Bartczak 57, Góral 87 – Kaput 46)
Olimpia Zambrów – Polonia Warszawa 0:2 (Małek 1, Marczak 68)
Kaczkan Huragan Morąg – Pelikan Łowicz 0:1 (Wrzesiński 33)
Ursus Warszawa – Rolimpex GKS Wikielec 2:1 (Szkopiński 41, Muszyński 53 – Nowiński 44)
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Tur Bielsk Podlaski 0:2 (Drażba 40, 89)