Podsumowanie 14. kolejki III ligi

W niedzielę zakończyła się czternasta seria spotkań w III lidze. Po tej kolejce, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki spadli na drugie miejsce w ligowej stawce.

Gracze z Aleksandrowa Łódzkiego wybiegli na plac gry jako pierwsi. Nie był to jednak wymarzony początek weekendu dla zielono-białych, którzy przerwali udaną serię i ulegli z Ursusem Warszawa 0:2. Była to doskonała wiadomość dla Widzewa Łódź, który swój mecz rozgrywał w Warszawie i w przypadku remisu bądź zwycięstwa mógł awansować na pozycję lidera. Tak też się stało. Łodzianie nie znaleźli sposobu na Polonię, ale remis 1:1 zagwarantował im pierwszą pozycję. Czerwono-biało-czerwoni mają tyle samo punktów co Sokół, lecz lepszy bilans bramkowy.

Kolejną niespodziankę sprawili piłkarze Rolimpexu GKS-u Wikielec. Po zmianie trenera, drużyna nie przegrała trzeciego meczu z rzędu i odbiła się od dna. Tym razem wysoko pokonali rezerwy Legii Warszawa 3:0. Punktować zaczęła również inna drużyna z dołu tabeli, a mianowicie Warta Sieradz, która tym razem pokonała na wyjeździe ŁKS 1926 Łomża 1:0. Dzięki temu zwycięstwu podopieczni Tomasza Kmiecika opuścili strefę spadkową, a znalazł się w niej Sokół Ostróda.

Niewiele zabrakło, a czwartą porażkę odniosłaby Lechia Tomaszów Mazowiecki. Zawodnicy Bogdana Jóźwiaka potrafili jednak w ostatnich dziesięciu minutach zdobyć dwa gole i ostatecznie zremisować ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 2:2. W niedzielę nie odbyło się za to spotkanie w Łowiczu, gdzie miały się mierzyć zespoły Pelikana oraz MKS-u Ełk. Zły stan boiska uniemożliwił jednak rozegranie tego meczu.

Wszystkie spotkania 14. kolejki III ligi:

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa 0:2 (Mąka 43, Sztybrych 66)
Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – Kaczkan Huragan Morąg 1:1 (Kajca 71 k. – Łysiak 40)
Tur Bielsk Podlaski – Olimpia Zambrów 0:4 (Jackiewicz 16, 28, 31, 60)
Rolimpex GKS Wikielec – Legia II Warszawa 3:0 (Sobociński 9, Kacperek 36, Nowiński 76)
Pelikan Łowicz – MKS Ełk – odwołany z powodu złego stanu boiska
Polonia Warszawa – Widzew Łódź 1:1 (Chałas 23 – Gołębiewski 66 k.)
ŁKS 1926 Łomża – Warta Sieradz 0:1 (Kacela 77)
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:2 (Żytek 82 k., 90 – Dankowski 55, 77)
Sokół Ostróda – Victoria Sulejówek 0:1 (Odunka 65)