Podsumowanie 10. kolejki III ligi: Sokół liderem!

Za nami kolejna seria spotkań w ramach rozgrywek piłkarskiej III ligi grupy I. Zawodnicy Sokoła KONSPORT konsekwentnie napierali na liderującą Legionovię Legionowo i w końcu doczekali się wpadki rywalki, awansując tym samym na pierwsze miejsce w tabeli.

Jako pierwsi wyszli na boisko piłkarze Unii Skierniewice ŁKS-u 1926 Łomża. Najbliżsi rywale aleksandrowian nadal nie mogą wygrzebać się ze strefy spadkowej i doznali ósmej porażki w tym sezonie. Zawodnicy Rafała Smalca za to punkty zdobywają właśnie tylko u siebie. Z sześciu starć w Skierniewicach wygrali pięć i z dorobkiem piętnastu punktów awansowali na szóstą lokatę. Skierniewiczanie przegrali u siebie tylko z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki. W starciu z ŁKS-em wygrali za to 3:0. Drugie zwycięstwo z rzędu zanotowali za to piłkarze rezerw Legii Warszawa, tym razem ogrywając czerwoną latarnię ligi – MKS Mazura Ełk 3:2. Co prawda przyjezdni się postawili, ale ostatecznie ulegli 2:3.

Najważniejszy mecz kolejki odbywał się rzecz jasna w Aleksandrowie Łódzkim. Znicz Biała Piska postawił trudne warunki zawodnikom Sławomira Majaka, lecz zielono-biali ostatecznie wygrali 1:0, a bramkę na wagę trzech punktów zdobył Dominik Głowiński. W sobotę doczekaliśmy się również sporej dawki goli w Radomiu. Dwukrotnie na prowadzenie wychodzili gracze z Zambrowa, lecz Broń potrafiła gonić wynik i wyjść nawet na prowadzenie 4:2. Nie udało im się jednak utrzymać korzystnego wyniku i w doliczonym czasie gry, Kamil Jackiewicz dał remis Olimpii, a mecz zakończył się rezultatem 4:4.

Na pozycję wicelidera awansował za to zespół Lechii Tomaszów Mazowiecki. Zawodnicy Bogdana Jóźwiaka przegrywali co prawda do przerwy z Kaczkanem Huraganem Morąg 0:1, lecz po zmianie stron już po dziewięciu minutach wyszli na prowadzenie, a kropkę nad “i” postawił Jakub Rozwandowicz. Dotychczasowy lider z Legionowa spadł za to na trzecie miejsce za sprawą zaskakującej porażki na własnym stadionie. Drugą drużyną, która pokonała Legionovię była Victoria Sulejówek. Bramki w drugiej połowie zdobyli Wojciech Wocial Adison, a przyjezdni zwyciężyli 2:0. Serię porażek przełamali za to gracze Polonii Warszawa. Po czterech przegranych potyczkach pokonali na własnym terenie Pelikana Łowicz 2:1.

Wszystkie spotkania 10. kolejki III ligi:

Unia Skierniewice – ŁKS 1926 Łomża 3:0 (Łojszczyk 21 k., Niedzielski 44, Warchoł 90)
Legia II Warszawa – MKS Mazur Ełk 3:2 (Pruchnik 19 k., Wełniak 22, Cichocki 64 – Twardowski 15, Szaraniec 59)
Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Znicz Biała Piska 1:0 (Głowiński 12)
Ursus Warszawa – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:2 (Wolski 56 – Maciejewski 45, Rudnicki 54)
Broń Radom – Olimpia Zambrów 4:4 (Kwiencer 9, Imiela 38, 70, Paterek 50 – Malinowski 5, Jackiewicz 29, 90, Jastrzębski 77)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Kaczkan Huragan Morąg 3:1 (Bocian 47, Jajkowski 54 s., Rozwandowicz 84 – Łysiak 31)
Legionovia Legionowo – Victoria Sulejówek 0:2 (Wocial, Adison)
Polonia Warszawa – Pelikan Łowicz 2:1 (Zembrowski 2, Małek 68, Wawrzyński 82)
Ruch Wysokie Mazowieckie – Sokół Ostróda 1:3 (Gajewski 71 – Danilczyk 13, Kajca, Kowalski 78)