Podsumowanie 1. kolejki ŁKO: Pogrom w Parzęczewie, Orzeł liderem

Emocji i bramek nie brakowało na inaugurację Łódzkiej Klasy Okręgowej.  W pierwszej kolejce padło aż 39 goli, a liderem została drużyna Orła Parzęczew.

Podobnie, jak pierwsza drużyna, rezerwy Sokoła Aleksandrów Łódzki zainaugurowały swoje rozgrywki ligowe. Podopieczni Kamila Kmiecia byli bardzo skuteczni i nawet prowadzili z Termami Uniejów 2:0. Rywale jednak potrafili odwrócić losy meczu w ok. 17 minut, zdobywając kolejne trzy bramki, a jeszcze przed końcowym gwizdkiem postawić kropkę nad “i”. Spory udział w zwycięstwie gości miał duet Adrian Pęzik – Przemysław Sobolewski. Pierwszy zaliczył trzy asysty, a drugi zdobył dwa gole. Tymczasem godzinę później rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego mierzyły się z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Gracze z Kanzasu utrzymali się w lidze tylko z racji planowanej reformy i ponownie się nie popisali. Początek spotkania nie zakładał jednak tak wysokiej porażki, gdyż to goście prowadzili po golu Krystiana Olińskiego. Później bramki zdobywali już tylko łodzianie, którzy ostatecznie rozgromili Włókniarz aż 8:1.

Wydawało się, że będzie to najwyższe zwycięstwo w tej kolejce. Nic jednak mylnego. Kapitalną inaugurację zaliczyli piłkarze Orła Parzęczew, którzy ograli PTC Pabianice aż 9:0. Uwadze nie może umknąć postawa Artura Grabacza, który pozazdrościł Robertowi Lewandowskiemu pięciu bramek zdobytych w pamiętnym starciu z VfL Wolfsburg i starał się pobić jego rekord. Niestety mu się nie udało, ale strzelenie pięciu goli w 17 minut z pewnością zasługuje na gromkie brawa. Nie zawiodły również inne łódzkie rezerwy. Widzew II Łódź wybrał się do beniaminka z Ozorkowa i po dwóch bramkach Kamila Drążczyka zwyciężył 2:0. Na uwagę zasługuje również postawa Zawiszy Rzgów, który mimo tego, że do przerwy remisował na wyjeździe z LKS-em Rosanów 1:1, zdołał w drugiej połowie odwrócić losy spotkania i zwyciężyć 5:1.

Do skutku nie doszło za to jedno spotkanie. Mecz UKS-u SMS-u Łódź GLKS-em Sarnów/Dalików został przełożony na 12 września.

Wszystkie spotkania 1. kolejki Łódzkiej Klasy Okręgowej:

Sokół II Aleksandrów Łódzki – Termy Uniejów 2:4 (Ziąbka, Abramczyk – Kasztelan k., Sobolewski 2, Smolarek
ŁKS II Łódź – Włókniarz Konstantynów Łódzki 8:1 (Grochowski, Maschera 2, Koprowski 2, Ratajczyk, Krzyżanek, Bachanek- Oliński)
Orzeł Parzęczew – PTC Pabianice 9:0 (Bonikowski 2, Czajkowski, Łuczak, Garbacz 5)
GKS Ksawerów – Stal Głowno 1:4 (Olszewski – Kuciński 3, Ignatowski)
Bzura Ozorków – Widzew II Łódź 0:2 (Drążczyk 2)
LKS Rosanów – Zawisza Rzgów 1:5 (Nieznany – Przybylski, Dolewka, Bartłomiejczyk, Kulik 2)
Start Brzeziny – Włókniarz Pabianice 2:0 (K.Szymanek, D.Szymanek)