Podsumowanie 1. kolejki III ligi

Za nami pierwszy weekend ligowych zmagań. Na inaugurację rozgrywek nie zabrakło niespodzianek.

Już pierwszego dnia doszło do kilku zaskakujących wyników. Polonia Warszawa, mimo, że prowadziła do przerwy z ekipą Huragana Morąg, nie zdołała zdobyć nawet jednego punktu na własnym stadionie. Podobnie zresztą jak Świt Nowy Dwór Mazowiecki, który w letnich sparingach spisywał się bardzo dobrze, tymczasem tylko zremisował z beniaminkiem z Sieradza 2:2. Największa sensacja miała jednak dopiero nadejść. Główny faworyt do awansu, Widzew Łódź, niespodziewanie uległ na wyjeździe innemu beniaminkowi, Victorii Sulejówek. Mecz rozstrzygnął się praktycznie w trzy minuty, kiedy to padły wszystkie bramki tego spotkania.

Niedziela rozpoczęła się od porażki innej drużyny, która liczy na promocję do II ligi, a mianowicie rezerw Legii Warszawa. Ekipa ze stolicy nie poradziła sobie z drużyną Bogdana Jóźwiaka i przegrała w Tomaszowie Mazowieckim 1:3. Było to jedyne zwycięstwo gospodarzy w tym dniu, gdyż porażki odnieśli również Pelikan Łowicz (0:1 z Ursusem Warszawa), Rolimpex GKS Wikielec (1:2 z Finishparkietem Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie) oraz Tur Bielsk Podlaski, który podejmował nasz zespół. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla naszej drużyny Sebastian Kobiera.

Wszystkie spotkania 1. kolejki III ligi:

Tur Bielsk Podlaski – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 0:1 (Kobiera 90+1)

Rolimpex GKS Wikielec – Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:2 (Smyt 14 – Kajca 44, Koziara 73)

Pelikan Łowicz – Ursus Warszawa 0:1 (Sztybrych 62)

Polonia Warszawa – Kaczkan Huragan Morąg (Małek 41 – Bogdanowicz 53, Criciuma 70)

ŁKS 1926 Łomża – Olimpia Zambrów 0:1 (Jastrzębski 3)

Lechia Tomaszów Mazowiecki – Legia II Warszawa 3:1 (Rozwandowicz 19, Żytek 21 k., Kolasa 86 – Majewski 85)

Sokół Ostróda – MKS Ełk 0:2 (Gondek 51, Molski 56)

Victoria Sulejówek – Widzew Łódź 2:1 (Odunka 71, Smuga 73 – Kozłowski 72)

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Warta Sieradz 2:2 (Wolski 24, Gabrych 78 – Kacela 76, 86)