Podsumowanie 1. kolejki III ligi: Beniaminek pierwszym liderem

Za nami pierwsza seria spotkań w ramach rozgrywek piłkarskiej III ligi grupy I. Podopieczni Sławomira Majaka zrealizowali swój cel w 100%, pokonując Ursus Warszawa. Nie wystarczyło to jednak, aby zameldować się na fotelu lidera, który przypadł beniaminkowi z Białej Piskiej.

Właśnie drużyna z Aleksandrowa Łódzkiego zainaugurowała sezon w piątkowym meczu z Ursusem Warszawa. Goście od początku spotkania nie zamierzali ofiarnie bronić własnej bramki, a nawet stworzyli sobie kilka sytuacji. Ostatecznie jednak na niewiele się to zdało, gdyż po zmianie stron Karol Żwir wywalczył rzut karny, który pewnie wykorzystał Dawid Cempa. Niedługo potem prowadzenie podwyższył Dominik GłowińskiSokół wygrał 2:0.

W sobotę najciekawiej za to zapowiadały się mecze w Zambrowie oraz Warszawie. Olimpia, która miniony sezon zakończyła na piątej lokacie gościła szósty zespół poprzednich rozgrywek Kaczkana Huragana Morąg. Gospodarze ruszyli do ataków od samego początku meczu i już w 3. minucie, przy pierwszej swojej okazji bramkowej, Bartosz Zakrzewski wpakował piłkę do siatki. Nie minęło 25 minut, a Wojciech Nasuto podwyższył prowadzenie i wydało się, że kwestią czasu będą kolejne bramki. Po zmianie stron, role się jednak odwróciły. Drużyny z Morąga ponownie nie zawiódł Joao Augusto, a dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, remis uratował Paweł Galik. Tymczasem w meczu Polonii Victorią Sulejówek, sytuacja wyglądała również bardzo podobnie. Nie zawiedli również najlepsi strzelcy swoich drużyn z minionego sezonu. Wynik otworzył jeszcze w pierwszej połowie Krystian Pieczara, a chwilę po przerwie, kolejnego gola dla Czarnych Koszul dorzucił Sebastian Olczak. Gości było stać jedynie na gola honorowego, autorstwa Wojciecha Wociala.

Ku zaskoczeniu wielu kibiców, trzy punkty zainkasował beniaminek Unia Skierniewice. Najbliższy rywal aleksandrowian podejmował spadkowicza z II ligi – Legionovię Legionowo. W 26. minucie, gospodarze wyszli na prowadzenie po celnym strzale głową Kamila Łojszczyka, nie potrafili utrzymać jednak wyniku do przerwy, a wyrównał z rzutu karnego Slaven Jurisa. Wynik długo nie ulegał zmianie, lecz ostatecznie w 90 minucie, kibice ze Skierniewic wpadli w euforię. Gola na miarę trzech punktów zdobył nowy nabytek klubu Maciej Nalec. Nie zawiódł również inny kandydat do awansu do II ligi. Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała na wyjeździe beniaminka z Wysokiem Mazowieckie. Bohaterem tomaszowian został wypożyczony z SMS-u Łódź – Bartłomiej Maćczak. Po jego dwóch bramkarz, podopieczni Bogdana Jóźwiaka wygrali 2:0.

Po sobocie, Lechia oraz Sokół znajdowali się na czele ligowej stawki. Zmieniło się to jednak po ostatnim niedzielnym meczu. Beniaminek z Białej Piskiej rozegrał koncertową drugą połowę na własnym boisku i pokonał ŁKS 1926 Łomża aż 3:0. Bramki dla Znicza zdobyli Mateusz Jambrzycki, Karol Kosiński oraz Paweł Adamiec.

Wszystkie mecze 1. kolejki III ligi:

Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki – Ursus Warszawa 2:0 (Cempa 50 k., Głowiński 76)

Olimpia Zambrów – Kaczkan Huragan Morąg 2:2 (Zakrzewski 3, Nasuto 26 – Criciuma 72, Galik 88)
Ruch Wysokie Mazowieckie – Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:2 (Maćczak 55, 65)
Unia Skierniewice – Legionovia Legionowo 2:1 (Łojszczyk 26, Nalej 90 – Jursa 43 k.)
Broń Radom – Legia II Warszawa 0:0
Sokół Ostróda – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (Otręba 47)
Polonia Warszawa – Victoria Sulejówek 2:1 (Pieczara 31, Olczak 47 – Wocial 74)

Pelikan Łowicz – MKS Mazur Ełk 2:1 (Bujalski 42, Żółtowski 54 – Famulak 90)
Znicz Biała Piska – ŁKS 1926 Łomża 3:0 (Jambrzycki 56, Kosiński 60, Adamiec 88)