Podgonić czołówkę – zapowiedź meczu z Legią II Warszawa

Ponownie piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają swój mecz w sobotę. Rywalem zielono-białych będą rezerwy warszawskiej Legii.

Drugi zespół mistrzów Polski występuje w rozgrywkach III ligi nieprzerwanie od pięciu sezonów, będąc praktycznie zawsze w górnej połówce tabeli. W tym sezonie, władze klubu z Warszawy postawiły sobie ambitny cel, a mianowicie wywalczenie awansu przez rezerwy do II ligi. Latem w klubie pojawiło się kilka nowych twarzy, które miały występować głównie w drużynie Krzysztofa Dębka, a byli to m.in Jakub Szumski, Mateusz Majewski, Tomasz Wełnicki, czy Tsubasa Nishi. Większości nie ma już jednak w zespole, a runda jesienna oraz słabsze rezultaty w europejskich pucharach pierwszej drużyny, szybko przeniosły się na aspiracje “dwójki”, która chyba nie zamierza już liczyć na awans.

Wiosną piłkarze z Warszawy spisują się odrobinę lepiej od aleksandrowian, gdyż uzyskali do tej pory dziesięć punktów. Sokół ugrał zaś dziewięć oczek, lecz rozgrywając jedno spotkanie mniej. Z pewnością warto zauważyć, że gracze ze stolicy punktują przede wszystkim właśnie na swoim boisku, gdyż wygrali trzy z czterech spotkań. Na wyjazdach ugrali za to jedynie punkt. Tymczasem aleksandrowianie, w rundzie rewanżowej grali do tej pory dwa spotkania. Przegrali z Widzewem Łódź oraz wygrali z MKS-em Ełk.

W miniony weekend, legioniści ograli u siebie wspomniany wcześniej zespół z Ełku (3:1), Sokół zaś zremisował z Polonią Warszawa 2:2. Legioniści mogą realnie zbliżyć się do podopiecznych Piotra Kupki, gdyż tracą do nich jedynie dziewięć punktów. Szczególnie groźny może być za to Michał Góral, który wiosną zdobył już dla “wojskowych” sześć goli. Z szerokiego składu zobaczymy za to na pewno Mateusza Praszelika, Mikołaja Kwietniewskiego oraz Roberta Bartczaka.

W poprzednich rozgrywkach nie udało się pokonać legionistów. W Warszawie, “dwójka” wygrała 2:1, tymczasem w Aleksandrowie padł bezbramkowy remis. W minionej rundzie zaś, na obiekcie MOSiR-u, Sokół wygrał 1:0, a gola na wagę trzech punktów zdobył Bartosz Mroczek, którego nie zobaczymy w sobotę w Ząbkach. Zawodnik musi pauzować za żółte kartki.

Legia II Warszawa – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki/ 28.04.2018 r., godz. 13:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *