Piotr Kupka: Po wcześniejszych meczach mieliśmy spory niedosyt

Spokojne święta przed zawodnikami i sztabem szkoleniowym Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki. Bardzo zadowolony po meczu z Huraganem Wołomin był szkoleniowiec naszej drużyny.

Piotr Kupka: Jestem zadowolony z wyniku, ale też i z gry zespołu. Myślę, że większość czasu tego meczu, przyjemnie oglądało się grę naszej drużyny. Po meczu usłyszeliśmy również sporo ciepłych słów od gospodarzy. To na pewno cieszy. Wszyscy zawodnicy podeszli do tego meczu bardzo skoncentrowani, mając jeden cel, a mianowicie wygrać mecz. Po wcześniejszych meczach mieliśmy spory niedosyt i liczyły się dla nas tylko trzy punkty.

Nie możemy liczyć na to, że w meczu przeciwnik nie stworzy żadnej sytuacji. Do przerwy przeciwnik miał w zasadzie tylko jedną sytuację i to po naszym błędzie. Straciliśmy piłkę w środku pola, poszedł kontratak, ale na szczęście w bramce bardzo dobrze zachował się Michał Brudnicki. Przy prowadzeniu 3:0 wkradło się również rozluźnienie. Myślę jednak, że szybka reprymenda z mojej strony spowodowała, że zespół wrócił szybko do poziomu, który prezentował wcześniej.

Wiedzieliśmy, że w Wołominie doszło do zmiany trenera oraz, że przeciwnik miał sporo czasu, aby do meczu z nami się dobrze przygotować. Sądziłem, że to będzie dla nas trudny mecz, ale do strzelenia przez nas pierwszej bramki. Widać było, że od pierwszych minut to moi zawodnicy byli bardzo głodni zwycięstwa i inny wynik nie wchodził w grę.

Mieliśmy plan, aby zdecydowanie zaatakować od pierwszych minut i strzelić bramkę. Przede wszystkim mieliśmy zobaczyć jak prezentuje się przeciwnik, a następnie albo dyktować swoje warunki gry lub wycofać się i grać na kontratak. Nie było jednak takiej potrzeby, praktycznie cały mecz dominowaliśmy.