Pierwszy mecz przy światłach – zapowiedź meczu z Wartą Sieradz

Po raz pierwszy w tym sezonie w Sieradzu zostanie rozegrany mecz przy sztucznym oświetleniu. Będzie to miało miejsce przy okazji środowego starcia Warta z Sokołem KONSPORT Aleksandrów Łódzki.

Gracze Warty Sieradz powracają do trzeciej ligi po rocznej absencji. Ostatni raz biało-zieloni występowali na czwartym stopniu rozgrywek w sezonie 2015/2016, kiedy była to jeszcze trzecia liga łódzko-mazowiecka. W wyniku reformy, w lidze utrzymało się jedynie osiem drużyn, był to jednak zbyt wysoki pułap dla sieradzan, którzy ostatecznie uplasowali się na dziesiątym miejscu ze stratą aż dwudziestu punktów do bezpiecznej strefy. Co ciekawe, szkoleniowcem Warty w tamtym okresie był obecny trener Sokoła, Piotr Kupka.

W minionym sezonie Warta zdobyła podwójną koronę, wygrywając rozgrywki IV ligi oraz zdobywając okręgowy Puchar Polski. W rozgrywkach ligowych, ekipa z Sieradza pozostawiła w tyle m.in Wartę Działoszyn i Omegę Kleszczów, mając przewagę odpowiednio czternastu i dziewiętnastu punktów. Tymczasem w pucharze, nasi sobotni rywale pokonali w finale Unię Skierniewice 2:0. Zwycięstwo w rozgrywkach okręgowych, pozwoliło awansować do Centralnego Pucharu Polski. Już na początku Warta sprawiła sporą niespodziankę, eliminując w karnych pierwszoligowy Stomil Olsztyn. W kolejnej rundzie zaś, gracze z Sieradza wysoko ulegli Sandencji Nowy Sącz 1:5.

 

W lidze sieradzanie nie spisywali się jednak tak dobrze, a działacze klubu dwukrotnie sięgali po nowego szkoleniowca. Najpierw po Tomasza Kmiecia, a następnie po obecnego trenera – Dariusza Bratkowskiego. Próba utrzymania Warty w III lidze spełzła jednak na niczym. Na cztery kolejki przed końcem, gospodarze środowego starcia tracą 12 punktów do bezpiecznej pozycji i tym samym pogrzebali swoje szansę na grę w III lidze w kolejnym sezonie. Aleksandrowianie zaś nadal mają matematyczne szanse, aby awansować do II ligi. W przypadku jednak nawet remisu nie będzie już możliwości promocji wyżej, gdyż w najlepszym wypadku zielono-biali zrównają się z Widzewem Łódź, mając gorszy bilans spotkań bezpośrednich.

Warta Sieradz – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki/ 30.05/2018 r., godz. 19:45

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *