Pierwszy krok w kierunku pucharu – zapowiedź meczu z Victorią Rąbień

W środę, zawodnicy Sławomira Majaka rozegrają pierwsze spotkanie w ramach Okręgowego Pucharu Polski. Tym razem zagrają na własnym stadionie, ale jako gość, a przeciwnikiem aleksandrowian będzie lokalny rywal Victoria Rąbień.

Victoria Rąbień to klub, który w tym sezonie obchodzić będzie dwudziestolecie istnienia. Niebiesko-żółci w całej swojej historii grają jednak na niższych szczeblach rozgrywkowych, a największym sukcesem była gra w Łódzkiej Klasie Okręgowej w latach 2010-2012. Po sezonie 2011/2012, klub połączył się z rezerwami Sokoła Aleksandrów Łódzki i rozpoczął działalność od B Klasy. Obecnie występuje ligę wyżej, a w minionych rozgrywkach uplasował się na trzecim miejscu. Obecnie po pięciu kolejkach jest wiceliderem z dorobkiem 13 punktów. Ostatni raz w rozgrywkach Okręgowego Pucharu Polski, piłkarze Victorii występowali w sezonie 2014/2015, kiedy odpadli w drugiej rundzie, przegrywając z Termami Nerem Poddębice 1:5.

Aleksandrowianie przystępują do tego meczu jako zdecydowany faworyt. Podopieczni Sławomira Majaka to wicelider III ligi, którzy przegrali do tej pory tylko jedno spotkanie. W ostatniej edycji pucharu, zielono-biali byli o krok od gry w finale rozgrywek. W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski przegrali jednak w Paradyżu po dogrywce 3:5. Co ciekawego, ten zespół sięgnął ostatecznie po końcowe zwycięstwo i w tym sezonie grał w rozgrywkach krajowego pucharu. Prawdopodobnie Sokół nie wystąpi pierwszym składem, a w jedenastce możemy spodziewać się zmienników oraz młodych graczy z akademii.

Victoria Rąbień – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 26.09.2018 r., godz. 16:00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *