Pierwszy cel został zrealizowany. Jak grał Sokół?

Piłkarze Sokoła rozegrali 17. ligowych spotkań i zakończyli pierwszą rundę rozgrywek na pierwszym miejscu Betcris Łódzkiej IV Ligi. Jak grał Sokół?

Piłka nożna jest sportem, w którym ważna jest nie tylko forma, ale również cierpliwość. Trzeba także reagować w krytycznych momentach, by wrócić do dobrej dyspozycji. Rozgrywki rozpoczęły się na początku drugiego miesiąca wakacji, a zakończyły w okresie jesienno-zimowym. Jaka jest szansa, by zespół w tym czasie utrzymał najwyższą dyspozycję? To zadanie jest bardzo trudne do zrealizowania, o czym świadczą rozgrywki Betcris Łódzkiej IV Ligi. W tym sezonie nie ma drużyn, które od początku sezonu grają doskonale. Patrząc po ligowej tabeli, rywalizacja jest duża nie tylko o miejsce premiowane awansem. Drużyna Sokoła pokazała, że jest najbliższej tego celu, a trzeba przyznać, że nie było to łatwe.

Aleksandrowianie sezon rozpoczęli od czterech zwycięstw z rzędu i dość szybko wskoczyli na fotel lidera. Pierwsza porażka miała miejsce dopiero 24 września ze Zjednoczonymi Stryków w ramach 9. kolejki. Następnie wygrali trzy mecze z rzędu. Kolejna porażka nastąpiła w 14. kolejce na wyjeździe z przedostatnim wówczas tabeli Borutą Zgierz. Piłkarze łącznie uzbierali 10 wygranych oraz 5 remisów – 35 punktów. Sokół stracił najmniej goli w lidze – 11. Strzelił 37. Piłkarze mają prawo do słabszych momentów nawet w najmniej oczekiwanym momencie. Na samym końcu liczy się osiągnięty wynik. Przed Sokołem na razie połowa sukcesu, ale można z uśmiechem myśleć o przyszłości.

Nasz cel został zrealizowany, czyli zostaliśmy liderem Betcris Łódzkiej IV ligi po pierwszej rundzie rozgrywek. Ładnie to wygląda w tabeli, ale runda rewanżowa będzie trudniejsza. Każdy z nas zdaje sobie z tego sprawę, jest duża rywalizacja o awans, a my na pewno tak łatwo się nie poddamy. Wygranie pierwszej rundy jest dla nas ważne, ale o największy sukces powalczymy wiosną. Dziękuję moim zawodnikom za pierwszą rundę rozgrywek. Wspólnie tworzymy zgraną drużynę – zaznacza Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Piłkarze otrzymali kilka dni wolnego i niebawem wrócą do treningów. Okres przygotowawczy rozpocznie się 15 stycznia. Sokół ma zaplanowanych osiem meczów sparingowych, o których wkrótce będziemy informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *