Pierwsza przegrana. To był mecz dla testowanych piłkarzy

We wtorkowy wieczór piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki zmierzyli się na własnym boisku ze Zjednoczonymi Stryków. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1:2 (1:1).

To był kolejny czwartoligowiec, z którym aleksandrowianie stoczyli mecz sparingowy. Decyzja o rozegraniu spotkania zapadła bardzo szybko. A wszystko przez odwołany niedzielny sparing z Jutrzenką Warta. Trener Michał Bistuła doszedł do porozumienia wspólnie z trenerem Łukaszem Wijatą, szkoleniowcem Zjednoczonych i postanowili zagrać test mecz, który w tym okresie przygotowawczym został zaplanowany już wcześniej w nieco późniejszym terminie. Łukasz Wijata to również znana postać w Aleksandrowie, był trenerem Sokoła. Na co dzień zajmuje się szkoleniem młodzieży w Victorii Rąbień.

Szkoleniowiec Sokoła we wtorkowym sparingu postanowił wystawić zawodników, którzy w środę z łódzkim Widzewem będą odpoczywać bądź rozegrają nieco mniej minut. Miał okazję przyjrzeć się również testowanym piłkarzom. W 25. minucie Marcin Zimoń zdobył pierwszego gola w tym meczu, a przed przerwą do wyrównania doprowadził Jakub Horoszkiewicz. Zwycięska bramka dla strykowian wpadła w 72. minucie po golu Michała Przybysza. Przed Sokołem w środę mecz z łódzkim Widzewem, który odbędzie się w Łodzi o godz. 11:00.

Sokół Aleksandrów – Zjednoczeni Stryków 1:2 (1:1)
Bramki: 42. Horoszkiewicz – 25. Zimoń, 72. Przybysz.

Pierwsza jedenastka Sokoła: Krzyżanowski, Nowak, Woźniczak, Rzeźniczak, Lubiszewski, Jończyk, Dyubenkov, Horoszkiewicz, Sobczak, Misiak, zawodnik testowany.

Ponadto zagrali: Rogalewicz, Dzierbicki, Domański, Kazimierczak oraz trzech zawodników testowanych.

Co powiedział trener Michał Bistuła o meczu?