Pięć bramek w Ksawerowie

W piątek Sokół Aleksandrów pokonał na wyjeździe GKS Ksawerów 4:1 (2:1). To był pierwszy sparing w czasie przygotowań.

Sokół Aleksandrów po tygodniu treningów przystąpił do pierwszego spotkania testowego. Zagrał na wyjeździe z drużyną trenera Jarosława Maćczaka – GKS Ksawerów, występującym w łódzkiej klasie okręgowej. Pierwszy gol wpadł 18. minucie, a strzelił go Oleksii Naidyshak. Minutę później był remis, w 38. minucie Naidyshak cieszył się z drugiego gola. W drugiej połowie strzelali jeszcze Igor Kania i Kacper Dziuba.

To był nasz pierwszy sparing w czasie przygotowań i jesteśmy zadowoleni. W ostatnim czasie moi piłkarze trenowali ciężko, teraz już powoli wchodzimy w inny etap przygotowań. Zależało nam, aby zagrać wysokim pressingiem i to nam się udało. Zrealizowaliśmy część założonych celów. Zagraliśmy dwoma składami i zobaczyliśmy kilka dynamicznie wykonanych akcji – zaznacza Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Kolejny sparing już w najbliższą środę. Tym razem Sokół wybierze się do Łodzi na mecz z ŁKS III Łódź, który wywalczył awans do IV ligi.

GKS Ksawerów – Sokół Aleksandrów 1:4 (1:2)
Bramki: 19. Szynka – 18. i 38. Naidyshak, 61. Kania, 73. Dziuba.

Sokół: Sima – Skoczeń, Bierżyński, Woźniczak, Kania – Pękała, Wolinowski, Chojecki, Naidyshak, Damazer – Jardel Muniz Cruz.

W drugiej połowie zagrali: Matłacki, Dziuba, Mamełka, Dybała, Czerwiński, Kania, Zagajewski oraz czterech zawodników testowanych.