Pewne zwycięstwo i awans do kolejnej rundy – relacja meczu z ŁKS-em II Łódź

W środę, zawodnicy Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrali kolejny mecz w ramach Okręgowego Pucharu Polski. W II rundzie tych rozgrywek pokonali rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego 5:1.

Na pierwszy strzał w tym meczu nie musieliśmy długo czekać. Już w 5. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Michał Michałek, pewnie jednak zachował się golkiper łodzian. Chwilę później, napastnik Sokoła ponownie próbować zaskoczyć bramkarza ŁKS-u, lecz i tym razem górą stanął Damian Piotrowski. Gospodarze próbowali odpowiedzieć za sprawą rzutu rożnego, do strzału po centrze dopadł Daniel Suskiewicz, lecz w porę zablokowali tą próbę defensorzy z Aleksandrowa Łódzkiego.

Na bramkę trzeba było czekać do 17. minuty. W pole karne zagrał ze skrzydła Karol Korski, a tam sytuację wykończył Michałek. Dwie minuty później, pomocnik Sokoła był faulowany w polu karnym, do jedenastki podszedł Przemysław Woźniczak i było już 2:0. Niespełna dziesięć minut później powinno być 3:0. Michałek przepchnął dwóch obrońców, lecz nie zdołał wygrać pojedynku z bramkarzem łodzian. Gdy wydawało się, że pierwsza odsłona zakończy się takim wynikiem, piłkę do siatki ponownie wpakował Woźniczak.

Długo nie trzeba było czekać, jak po przerwie padnie kolejny gol. W 50. minucie, kapitalnym strzałem z dystansu popisał się Tomasz Bogołębski. Niespełna osiem minut później, powalony w polu karnym został Łukasz Chojecki, a do drugiego rzutu karnego w tym meczu podszedł Damian Bierżyński. Tym razem golkiper ŁKS-u mógł ponownie odprowadzić piłkę wzrokiem.

Gospodarzy było stać jednak na honorowe trafienie. W 67′ minucie, pewnym płaskim uderzeniem z dystansu popisał się Damian Nowacki, który w przeszłością miał okazję grać również w pierwszej drużynie klubu z Al. Unii Lubelskiej 2. Gracze Piotra Kupki próbowali jeszcze podwyższyć wynik meczu, lecz nie byli w stanie wykorzystać dogodnych sytuacji i ostatecznie wygrali 5:1.

ŁKS II Łódź – Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki 1:5 (0:3)

0:1 – Michał Michałek (17′)
0:2 – Przemysław Woźniczak k. (20′)
0:3 – Przemysław Woźniczak (45+2′)
0:4 – Tomasz Bogołębski (50′)
0:5 – Damian Bierżyński k. (60′)
1:5 – Damian Nowacki (67′)

ŁKS II: Piotrowski – Suskiewicz, Tomczyk (57′ Szymorek), Pietrzak (46′ Różański), Cichański, Wilkoszewski, Przybylak, Jaworski (57′ Bomba), Warchoł (52′ Rokuszewski), Michalski, Nowacki

Sokół: Ostrowski – Knera, Wdówka, Woźniczak (46′ Ślęzak), Bierżyński – Pecyna, Bogołębski (60′ Żylski) – Korski (60′ Kadłubiak), Chojecki (67′ Mroczek), Porochnicki – Michałek

Żółte kartki: Pietrzak, Piotrowski (ŁKS II)