Pewna wygrana i fotel lidera dla Sokoła Aleksandrów Łódzki

Sokół Aleksandrów Łódzki pokonał na wyjeździe Concordię Elbląg 3:0 (2:0) i po 7 rozegranych kolejkach objął fotel lidera. To bardzo dobra informacja dla wszystkich sympatyków zespołu!

Rozpędzona drużyna trenera Dawida Kroczka nie zamierza się zatrzymywać. W sobotę aleksandrowianie odnotowali piątą wygraną w lidze. Tym razem zmierzyli się w Elblągu z miejscową Concordią. Sokół dobrze rozpoczął, bo już w 7 minucie prowadził 1:0. Bramkę zdobył Artur Gieraga. W 35 minucie podwyższył Tomasz Bogołębski. W drugiej połowie wynik nie zmienił się już do końca regulaminowego czasu gry. W doliczonych minutach Szymon Sołtysiński podwyższył wykorzystując karnego.

Dzięki wygranej i porażce Świtu Nowy Dwór Mazowiecki ze Zniczem Biała Piska 0:1, Sokół objął fotel lidera. Piłkarze mają się z czego cieszyć. Udany wyjazd do Elbląga i fotel lidera może tylko przekonać niedowiarków, że aleksandrowianie realizują swój plan maksimum krok po kroku. Siedem rozegranych kolejek i pozycja lidera tylko potwierdza, że sztab szkoleniowy na czele z trenerem Dawidem Kroczkiem, zbudował silny zespół.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo solidna. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce stwarzając kilka dobrych sytuacji. Tym samym na przerwę zeszliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. W przewie gospodarze dokonali trzech zmian, co tym samym ożywiło ich działania w ofensywie. Częściej byliśmy zmuszeni do gry w obronie, gdzie cały zespół bardzo intensywnie pracował nad odbiorem piłki. W końcówce spotkania przeprowadziliśmy kilka dobrych sytuacji i tym samym Mikołaj Maschera wywalczył rzut karny, który wykorzystał Szymon Sołtysiński. Z ciężkiego terenu wywozimy 3 punkty. Przed nami kolejne spotkania i ciężka praca nad utrzymaniem obecnej dyspozycji – powiedział po meczu Dawid Kroczek, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Concordia Elbląg – Sokół Aleksandrów 0:3 (0:2)
Bramki: 7. Artur Gieraga, 35. Tomasz Bogołębski, 92. Szymon Sołtysiński (karny).

Skład Sokoła: Kaniecki – Lis, Gieraga, Woźniczak, Szarpak – Nowacki (65. Pecyna), Bogołębski, Bartosiński, Dziuba (65. Maschera) – Sołtysiński, Przezak (89. Horoszkiewicz).