Ostatni sprawdzian zaliczony na piątkę

W sobotę piłkarze Sokoła Aleksandrów pokonali na własnym boisku Orzeł Parzęczew 5:1. Był to ostatni mecz przez zbliżającymi się rozgrywkami Betcris Łódzkiej IV Ligi.

W 7. minucie aleksandrowianie objęli prowadzenie. Marcin Pękała świetnie dośrodkował, a Igor Wieczorek zamknął podanie. W 12. minucie Jardel Muniz Cruz podwyższył. Jeszcze w 28. minucie gola zdobył Oleksii Naidyshak. Do przerwy Sokół prowadził 3:0. Kolejne gole zobaczyliśmy w ostatnich minutach gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy.

To była doskonała okazja, by sprawdzić dyspozycję i boisko na tydzień przed pierwszym meczem. Jesteśmy już po okresie przygotowawczym i nie mogę mieć zastrzeżeń. Teraz przyszedł czas na rozgrywki ligowe, będziemy już w pierwszym meczu szukać zwycięstwa. Dziś nie zawiodła skuteczność, a to mnie cieszy. Przed nami ostatni tydzień pracy – powiedział Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

Już w najbliższą sobotę o godz. 15:00 Sokół Aleksandrów zmierzy się na własnym boisku z Polonią Piotrków Tryb. Będzie to pierwszy mecz w Betcris Łódzkiej IV Lidze w sezonie 2023/24.

Sokół Aleksandrów – Orzeł Parzęczew 5:1 (3:0)
Bramki: 7. Wieczorek, 12. Jardel Muniz Cruz, 28. Naidyshak, 78. i 89. Pawlak – 87. Costia Ruc.

Sokół: Rogalewicz (46. Sima) – Kania, Woźniczak, Bierżynski (70. Mamełka), Rzeźniczak (46. Pawlikowski), Chojecki (75. Jończyk), Wolinowski, Naidyshak, Wieczorek (55. Damazer), Pękała (65. Dziuba), Jardel Muniz Cruz (55. Pawlak).