Wyjazd na ciężki teren – zapowiedź meczu z Kaczkanem Huraganem Morąg

Kolejne ligowe spotkanie, piłkarze Sokoła KONSPORT Aleksandrów Łódzki rozegrają na wyjeździe. Tym razem rywalem zielono-białych będzie Kaczkan Huragan Morąg.

Huragan to etatowy trzecioligowiec. Drużyna z Morąga występuje w rozgrywkach III ligi bez przerwy od 2009 roku. Najlepiej morążanie radzili sobie w pierwszych dwóch sezonach trzeciej ligi podlasko-warmińsko-mazurskiej, kiedy to znaleźli się tuż za plecami Sokoła Sokółka oraz Olimpii Zambrów, dwukrotnie zajmując drugie miejsce. Taką samą lokatę zajęli również w ostatnich rozgrywkach przed reformą, wtedy jednak musieli uznać wyższość Olimpii Elbląg. W minionym sezonie, podopieczni Czesława Żukowskiego zaprezentowali się bardzo dobrze plasując się na szóstej lokacie w tabeli oraz wielokrotnie urywając punkty faworyzowanym ekipom.

Gospodarze sobotniego starcia z pewnością nie mogą być póki co zadowoleni obecnych rozgrywek. Huragan zajmuje obecnie odległe trzynaste miejsce, tracąc do drużyny z Aleksandrowa aż osiemnaście punktów. Śmiało można zatem stwierdzić, że ewentualne zwycięstwo pozwoli troszeczkę odetchnąć morążanom ,którzy nad strefą spadkową mają tylko trzy “oczka” przewagi. Póki co na własnym boisku rozegrali pięć spotkań, przegrywając tylko raz i odnosząc trzy zwycięstwa. W Morągu lepsi okazali się tylko piłkarze Sokoła Ostróda.

Aleksandrowianie zaś mimo problemów kadrowych nadal się nie zatrzymują i mają na swoim koncie serię pięciu wygranych z rzędu, a ostatnio pokonali na własnym stadionie Świt Nowy Dwór Mazowiecki 2:0. Do Morąga, Sokół wyjechał bez Damiana Kupisza, Dominika Głowińskiego czy Pawła Kaczmarka. Warto jednak zauważyć, że aleksandrowianie to jedyna drużyna, która nie przegrała jeszcze na wyjazdach.

W minionym sezonie, w bezpośrednich pojedynkach lepiej wypadli gracze z Aleksandrowa Łódzkiego. W jesiennym meczu w Aleksandrowie, Sokół wygrał 2:0, tymczasem w Morągu padł remis 1:1. Ten mecz będzie zapewne szczególny dla Karola Żwira, który właśnie w ekipie naszych sobotnich rywali występował w poprzednim sezonie.

Kaczkan Huragan Morąg- Sokół KONSPORT Aleksandrów Łódzki / 20.10.2018 r., godz. 14:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *