Od poniedziałku piłkarze wracają w liczniejszej grupie

Od poniedziałku wszystkie grupy Sokoła Aleksandrów wracają do zajęć z prawdziwego zdarzenia. Co prawda, będzie trzeba przestrzegać pewnych wytycznych, natomiast piłkarze już wezmą udział choćby w grze kontrolnej po 11 zawodników. Miejmy nadzieję, że niebawem zostaną zdjęte wszystkie obostrzenia.

Czas walki z koronawiurem pokazał, że świat może wyglądać znaczenie inaczej. Dzieci, młodzież i dorośli przedstawiciele naszego klubu musieli nieco zmienić swoje życie sportowe. Obiekt Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przez jakiś czas był zamknięty. Rząd w ostatnim czasie uwalnia polski sport. Najpierw można było wrócić do zajęć po maksymalnie sześć osób wraz z trenerem, od poniedziałku będzie można trenować w nieco licznym gronie.

Cały czas rozmawiamy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, przestrzegamy wszystkich wytycznych nałożonych przez rząd. W przypadku pełnowymiarowych boisk piłkarskich limit osób to 22 osoby oraz 4 trenerów. Jednocześnie będzie możliwość podzielenia boiska pełnowymiarowego na dwie części. Wówczas na każdej połowie będzie mogło w tym samym momencie przebywać 16 osób + 3 trenerów.  Przy podziale pełnowymiarowego boiska należy zachować 5-cio metrową strefę buforową – przypomina wprowadzone przepisy Krzysztof Szabela, koordynator grup młodzieżowych Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Kolejny etap odmrażania sportu to jeszcze nie powrót do normalności. Piłkarze nie będą mogli skorzystać z szatni, będą musieli zachować obowiązujące zasady bezpieczeństwa. Wiadomo już, że żadna drużyna Sokoła Aleksandrów Łódzki nie dokończy obecnego sezonu rozgrywkowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *