MOSiR Sokół Cup 2023. Były emocje, piękne gole i wizyta byłego reprezentanta Polski

W sobotę na obiekcie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie odbył się turniej piłki nożnej MOSiR Sokół Cup 2023 o Puchar Dyrektora Arkadiusza Cicheckiego. To były niezapomniane emocje.

Turniej od lat stał się już tradycją. Przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nasz klub zorganizował zawody dla 16 drużyn z województwa łódzkiego. Rywalizowano w roczniku 2012. W pierwszej fazie drużyny spotkały się w czterech grupach. Po rozegraniu wszystkich kolejek, zespoły rozpoczęły drugą fazę turnieju. Po dwie najlepsze drużyny z danej grupy trafiły do Ligi Mistrzów, kolejne zespoły znalazły się w Lidze Europy i Pucharze Konfederacji.

Cieszę się, że mogliśmy wspólnie po raz kolejny zorganizować turniej. Dziękuję wszystkim uczestnikom, rodzicom, pracownikom MOSiR i sponsorom. To było wspaniałe wydarzenie – zaznaczył Arkadiusz Cichecki, dyrektor MOSiR Aleksandrów Łódzki.

Organizacja turnieju nie należała do najłatwiejszych, ponieważ zagrało 16 drużyn. Mecze rozegrano na czterech boiskach z nawierzchnią naturalną i sztuczną. Dzięki zaangażowaniu pracowników MOSiR, trenera Krzysztofa Szabeli oraz trenera Tomasza Czerepińskiego, który zadbał o każdy detal turnieju, można było stworzyć niesamowite widowisko na boisku. Warto również dodać o zaangażowaniu rodziców, którzy spisali się na złoty medal. Dla wszystkich uczestników i kibiców przygotowali catering. Można było zjeść kiełbaskę, były słodkie poczęstunki czy kebab. Turniej był również wspierany przez sponsorów, o których przeczytamy poniżej.

Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tak fajny turniej. Nie udałoby się to bez inicjatywy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Aleksandrowie Łódzkim. Wielkie brawa należą się dyrektorowi MOSiR oraz kierownikowi Arturowi Ilskiemu, którzy fenomenalnie przygotowali obiekt. Ogromnie dziękuję sponsorom za udzielenie wsparcia. Podziękowania dla koordynatora grup młodzieżowych w Sokole Aleksandrów Krzysztofa Szabeli za pomoc przy organizacji. Szczególnie dziękuję rodzicom zawodników z rocznika 2012, za ich ogromny wkład w organizację i fenomenalny doping dla młodych zawodników. Dziękuję każdemu, kto dołożył swoją „cegiełkę” do tego, aby ten turniej stanął na najwyższym poziomie organizacyjnym – podziękował Tomasz Czerepiński, trener rocznika 2012.

Nagrody, medale i puchary wręczali: dyrektor MOSiR Arkadiusz Cichecki, były reprezentant Polski Marcin Robak, przedstawiciel firmy EIB Pompy Ciepła z oddziału Aleksandrów Łódzki Radosław Ochędalski, prezes Sokoła Dariusz Szulc, trenerzy: Krzysztof Szabela, Tomasz Czerepiński oraz przedstawiciele Sokoła z kierownikiem klubu Danielem Dębowskim.

WYNIKI TURNIEJU:
LIGA MISTRZÓW
1. Pogoń Zduńska Wola
2. Unia Skierniewice
3. Łódzka Akademia Futbolu
4. Sokół Aleksandrów
5. Róża Kutno
6. Włókniarz Zgierz
7. Football Academy Łódź Retkinia
8. Akademia Piłkarska 81

LIGA EUROPY
1. Victoria Rąbień
2. Progress Konstantynów Łódzki
3. TMRF Widzew Łódź
4. Sokół III Aleksandrów

PUCHAR KONFERENCJI
1. Orły Zduńska Wola
2. Włókniarz Pabianice
3. Sokół II Aleksandrów
4. Łódzka Akademia Futbolu II

Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali: Jakub Foryszewski (Unia) i Oleksij Laputik (ŁAF). Najlepszym bramkarzem Igor Smolnik (Pogoń), a najbardziej walecznym zawodnikiem Adam Ziankowski (Sokół).

Sponsorzy turnieju:
MOSiR Aleksandrów Łódzki
Fintecnic – polski producent i dystrybutor okien
Zakłady mięsne Kryszpol
Firma EIB Pompy Ciepła, oddział Aleksandrów Łódzki
Tomadex, Keeza
WinDS Windy i schody ruchome
Agencja reklamowa Zet Kreska
Piekarnia Roźniakowscy z ul. Daszyńskiego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *