Młodzi piłkarze Sokoła grają nie tylko w piłkę nożną

Młodzi piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki rozpoczęli okres przygotowawczy do nowego sezonu. Zajęcia prowadzone przez trenerów Grzegorza Lewandowskiego i Damiana Bierżyńskiego odbywają się na obiektach sportowych Aleksandrowa Łódzkiego.

Rocznik 2009 może liczyć na wiele atrakcji. Treningi dzieci zdecydowanie różnią się od zajęć seniorów. Przede wszystkim najważniejszy jest uśmiech na twarzy i satysfakcja z przeprowadzonych zajęć. Dzieci lubią różne atrakcje, mimo że należą do klubu piłkarskiego, to nie zawsze muszą biegać za piłką.

Spotykamy się o 8:00 rano na stadionie i zajęcia zaczynamy treningiem piłkarskim. Następnie idziemy na basen, po basenie udajemy się na obiad, później mamy zajęcia związane z tematyką sportową. Dzieci mogą poznać różne sporty: kendo, koszykówkę czy siatkówkę plażową. Oglądamy filmy o tematyce piłkarskiej lub nasze mecze sparingowe. To szansa, by przeanalizować grę. Nasz dzień kończy się treningiem piłkarskim na Orliku – informuje Grzegorz Lewandowski, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki.

Takie zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 16:30. Młodzi piłkarze w swoim gronie czują się bardzo dobrze, a zgrana drużyna daje trenerom wiele satysfakcji z pracy.

Widzę, że zawodnicy ciężko trenują i potrafią się zintegrować. Ten tydzień ma za zadanie wyrównać ilość jednostek treningowych, które straciliśmy podczas przerwy związanej z pandemią. Chłopcy w czasie przerwy bardzo tęsknili za grą w piłkę, dlatego padła propozycja, by nadrobić stracony czas. Po zakończeniu takiego cyklu przygotowań, będzie tydzień przerwy. Następnie wznowimy przygotowania i pod koniec sierpnia zakończymy ten okres tygodniem całodniowych treningów – dodaje Grzegorz Lewandowski.

Młodzi sportowcy kochają sport, kochają bardzo grać w piłkę. Urozmaicone zajęcia mają przede wszystkich zintegrować zespół i zmobilizować dzieci do aktywnego trybu życia. Dobrze wiemy, że sport to dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *