Młodzi piłkarze lubią strzelać bramki

Młodzi piłkarze Sokoła Aleksandrów Łódzki z rocznika 2013 wygrali z PTC Pabianice 34:0. We wrześniu wystartują w ligowych rozgrywkach.

Drużyna trenera Pawła Juszczaka składająca się głównie z 8-latków, od ponad roku trenuje piłkę nożną. W ostatni weekend rozegrała jeden z wielu meczów sparingowych, który zakończył się wysokim zwycięstwem 34:0. Trzeba jednak zaznaczyć, że ten wynik traktujemy tylko i wyłącznie w kategorii ciekawostki, bo na tym poziomie szkolenia najważniejsza jest dobra zabawa z piłką.

Od ponad roku moja grupa trenuje piłkę nożną. Cieszę się, że zawodnicy są zaangażowani w treningi i ten sport sprawia im radość. Wynik nie jest najważniejszy, ale każda wygrana trenera cieszy. Przed dziećmi jeszcze wiele lat gry w piłkę nożną, wiele również może się zmienić. Ważne, aby cieszyli się treningami. We wrześniu przystąpimy do ligowych rozgrywek, w drużynie widać potencjał – zaznacza Paweł Juszczak, trener Sokoła Aleksandrów Łódzki rocznika 2013.

Warto zaznaczyć, że w grudniu zespół wziął udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Nożnej w Konstantynowie i zajął 1. miejsce. To były pierwsze w historii zawody, w których wystartowali młodzi zawodnicy Sokoła.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *