Młody Sokół zremisował z Różą Kutno

Drużyna trenera Krzysztofa Szabeli zremisowała 2:2 z Różą Kutno, która występuje w II lidze wojewódzkiej. To był kolejny mecz kontrolny Sokoła Aleksandrów rocznik 2004.

W sobotę Sokół Aleksandrów zmierzył się na swoim stadionie z Różą Kutno (II liga wojewódzka).

Mecz od pierwszych minut nie układał się po naszej myśli. Traciliśmy dużo piłek, nie mogliśmy uspokoić gry. Na nasze szczęście sytuacja zmieniła się po pierwszej bramce strzelonej przez Szymona Szczepaniaka. Nasz skrzydłowy wykorzystał odbiór piłki po rzucie rożnym i wykończył prostopadłe podanie od Kuby Wardenckiego. Druga część pierwszej połowy była pod naszą kontrolą, co potwierdza druga bramka strzelona przez Janka Krzyżanowskiego. Dużą role w tej akcji odegrał Oskar Łakowski, który świetnym przerzutem znalazł na skrzydle Szymona. Ten natomiast wrzucił piłkę do naszego kapitana kończącego całą akcję – opowiada Krzysztof Szabela, trener Sokoła Aleksandrów rocznika 2004.

Na drugą połowę Sokół wyszedł bardziej zmotywowany. Niestety po 10. min drugiej połowy stracił pierwszą bramkę. Po przypadkowym zagraniu ręką Krystiana Krzyżanowskiego sędzia podyktował rzut karny dla Kutna. Ta decyzja wzbudziła wiele kontrowersji. Ku zaskoczeniu wszystkich nasz bramkarz Alan Lipski obronił jedenastkę. To zresztą nie była pierwsza dobra interwencja Alana w tym meczu. Niestety ta obrona nie zmieniła zbyt wiele, ponieważ strzelający od razu dobiegł do piłki wybitej przez bramkarza i zdobył gola kontaktowego dla przeciwników. Blisko bramki podwyższającej prowadzenie był Oskar Łakowski, który “obił” poprzeczkę przeciwników w sytuacji sam na sam.

Po wyrównanej walce w drugiej połowie na nasze nieszczęście bramkę po świetnym rajdzie zdobył pomocnik z Kutna ustalając wynik spotkania na 2:2 – relacjonuje Krzysztof Szabela.

Sokół Aleksandrów – Różna Kutno 2:2 (2:0)
Bramki dla Sokoła: Szymon Szczepaniak, Jan Krzyżanowski

Skład Sokoła: Antoni Krzyżanowski (Gk), Jakub Onopa, Krystian Krzyżanowski, Kornel Stępień, Damian Grabiński, Sebastian Wolski, Oskar Łakowski, Jakub Wardencki, Kacper Kurczewski, Jan Krzyżanowski (c), Szymon Szczepania.

Rezerwowi: Nikodem Kędzia, Mikołaj Szczegielniak, Alan Lipski.