Młody Sokół przegonił Borutę

W sobotę Sokół Aleksandrów rocznik 2004 pokonał w Aleksandrowie Borutę Zgierz 5:2. Hat-tricka zdobył Jan Krzyżanowski, a dwie bramki dołożył Patryk Koźlik. To był mecz kontrolny drużyny trenera Krzysztofa Szabeli.

W sobotę drużyna Sokoła 2004 zagrała na swoim stadionie z Borutą Zgierz, występującą w II lidze wojewódzkiej. Mecz od początku układał się po myśli Sokoła, co poskutkowało szybko strzeloną bramką przez Janka Krzyżanowskiego. Niedługo po golu, po agresywnym pressingu Boruty błąd zaliczył nasz bramkarz Alan Lipski, który niedokładnie zagrał piłkę. Wykorzystał to napastnik ze Zgierza. Mimo straconej bramki drużyna z Aleksandrowa pierwszą połowę miała pod kontrolą, co udowadnia kolejny gol, którego autorem po podaniu Kacpra Kurczewskiego był ponownie Janek. Następnie długie zagranie Krystiana Krzyżanowskiego z wielkim spokojem wykorzystał Patryk Koźlik zdobywając tym samym bramkę do szatni.

Na drugą połowę Sokół wyszedł nieskoncentrowany przez co stracił dwa szybkie gole spowodowane indywidualnymi błędami. Na szczęście po tym zimnym prysznicu zawodnikom udało się uspokoić grę i ponownie realizować cele założone przed spotkaniem. Świetnym rajdem po prawej stronie boiska popisał się Patryk Koźlik, który dograł piłkę do pozostawionego bez krycia w polu karnym Janka Krzyżanowskiego. Dzięki tej bramce kapitan Sokoła skompletował w tym meczu hat-tricka. Po 10. min piękną asystą popisał się Kacper Kurczewski zagrywając piłkę do Patryka, który po zamieszaniu w polu karnym zdobył swoją drugą bramkę w tym meczu i jednocześnie ustanowił wynik spotkania na 5:3 dla Sokoła Aleksandrów.

Wynik co prawda mógł się powiększyć, jednak bramkarz Boruty Zgierz świetnie obronił rzut karny strzelony przez Mikołaja Szczegielniaka. Mimo momentów dekoncentracji to Sokół przeważał w tym spotkaniu. Miał zdecydowanie więcej sytuacji. Drużyna będzie ciężko pracować, by wyeliminować błędy występujące w grze – podkreśla Krzysztof Szabela, trener Sokoła Aleksandrów rocznik 2004.

Sokół Aleksandrów – Boruta Zgierz 5:2
Bramki: Jan Krzyżanowski (3), Patryk Koźlik (2)

Skład Sokoła: Alan Lipski – Igor Ziąbka, Kornel Stępień, Jakub Onopa, Damian Grabiński, Mikołaj Szczegielniak, Krystian Krzyżanowski, Oskar Łakowski, Patryk Koźlik, Jan Krzyżanowski (kapitan), Kacper Kurczewski.
Rezerwowi: Antek Krzyżanowski (bramkarz)

Trener: Krzysztof Szabela

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *