Michał Wolinowski: “Narzuciliśmy swój styl gry i to się sprawdziło”

W piątek Sokół Aleksandrów pokonał ŁKS III Łódź 4:0 i podtrzymuje pozycję lidera ligi. Dwa gole w tym spotkaniu zdobył Michał Wolinowski.

Piłkarz Sokoła strzelał w 59. i 71. minucie, co znacznie wpłynęło na grę drużyny trenera Radosława Koźlika. Swoje gole jeszcze dołożyli Igor Kania i Kacper Trenkner. To było bardzo ważne zwycięstwo w hicie 11. kolejki Betcris Łódzkiej IV Ligi.

Od początku meczu narzuciliśmy swój styl gry, co poskutkowało tym, że mieliśmy kilka dogodnych sytuacji na otwarcie wyniku już w pierwszej połowie. Cieszy to, że w drugiej odsłonie spotkania nadal graliśmy swoją piłkę, co przyniosło nam korzyści w postaci bramek. Każde zwycięstwo jest ważne, dlatego my z chłodną głową skupiamy się już na następnym spotkaniu i na tym, aby zdobywać kolejne ligowe punkty – zaznacza Michał Wolinowski.

Michał Wolinowski od ponad trzech lat gra w barwach naszego klubu, wcześniej zaliczył wiele meczów na poziomie III ligi, a teraz wspólnie z drużyną walczy o powrót do wspomnianej klasy rozgrywkowej. Nasza drużyna w tym sezonie jest jednym z faworytów do awansu, jednak pamiętajmy, że do celu jest jeszcze daleka droga. Podobnie myśli szkoleniowiec Sokoła.

Oczywiście, że cieszymy się z zajmującej pozycji, jednak my skupiamy się tylko i wyłącznie na najbliższym przeciwniku. Analizujemy naszą grę po każdym meczu, ale również prowadzimy przygotowania do najbliższego. Zagraliśmy dopiero jedenaście spotkań, nie ma co na razie myśleć o awansie. Trzeba podtrzymać dobrą dyspozycję – dodaje Radosław Koźlik, trener Sokoła Aleksandrów.

W najbliższą sobotę aleksandrowianie zagrają na wyjeździe z Wartą Działoszyn. To będzie spotkanie w ramach 12. kolejki Betcris Łódzkiej IV Ligi.